crosssearch

Severoitalské perly

Poznávací zájezdy, Itálie

Verona | Benátky | Ferrara | Bologna | Florencie | Pisa | Carrara | Janov | Milano

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v ranních hodinách do Milana, transfer z letiště, prohlídka města, kde mj. nalezneme řadu unikátních staveb - Dóm – jedna z největších gotických katedrál na světě se 135 věžičkami a nesčetnými plastikami a chrliči, obchodní pasáž Galeria Viktoria Emmanuela II, světově nejprestižnější budova opery La Scala, zámek Castello Sforzesco s půvabným arkádovým dvorem..., odjezd do Verony, prohlídka města spojeného s Shakespearovým dílem Romeo a Julie, v jehož centru se zachovala řada půvabných římských památek a renesančních památek – třetí největší amfiteátr na světě, působivý hrad Castelvecchio, Piazza dei Signori se sochou Davida a několika paláci, kostel Santa Maria Antica s bizarními náhrobky Scaligeriů, vládců Verony, Dóm ... až po Juliin dům s balkonem či samotnou hrobkou Julie. Odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani odjezd do Benátek – prohlídka města, které si právem nese titul „jedinečné“. Stovky paláců podél Canale Grande s nejznámějším mostem Ponte di Rialto, monumentální barokní kostel a dominanta města Santa Maria della Salute stojící na milionu dřevěných pilot, jedinečné Náměstí sv. Marka s Kampanilou, bazilikou sv. Marka, Dožecím palácem s Mostem vzdechů, orlojem apod., volno k individuálním prohlídkám, nákupům apod., odjezd z Benátek na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Ferrary – jednoho z největších opevněných měst oblasti. Působivý hrad Castello Estense s příkopy, věžemi a cimbuřím, Palazzo del Comune - středověký palác z pol. 13. stol., Palazzo Schifanoia – letní sídlo rodu Esteů, Diamantový palác ..., volno. Bologna – město jehož historické centrum je unikátně tvořeno souborem cihlových budov a rozkošných ulic s podloubími, ozdobené paláci a kostely. Slavná Neptunova fontána (1566) a šikmé věže Asinelli (97 m) a Garisenda jsou dodnes obdivovanými dominantami města. Volno k prohlídkám a nákupům, odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Florencie, návštěva jedinečného a úchvatného památníku renesance, ve své době kulturní a intelektuální srdce Evropy přitahující do města řadu umělců, kteří z něj učinili největší renesanční skvost na světě ... Medicejská kaple a palác, Dóm a baptisterium, most Ponte Vecchio, Piazza della Signorina s Palazzo Vecchio a řadou proslulých skulptur – David, Neptunova fontána, orientační prohlídka města s průvodcem, volno k individuálním prohlídkám, v odpoledních hodinách odjezd do Pisy k prohlídce exteriérů proslulé Šikmé věže a Baptisteria, volno, odjezd na ubytování.

5. den: Po snídani odjezd do městečka Carrara, celosvětově proslaveného zpracováním mramoru, který se v okolí těží a jenž se výrazně podepsal na urbanistice města - Carrarský dóm na Piazza del Duomo. Michelangelův dům či elegantní Piazza Alberica dodávají městu na zajímavosti. Odjezd do Janova – přístavního města právem hrdého na své dějiny a legendy. Paláce na Via Balbi a Via Garibaldi a obrazy a sochy v kostelích patří k nejkrásnějším v této části země, na mnoha místech se návštěvník setká s připomínkami na nejslavnějšího rodáka Kryštofa Kolumba, volno, odjezd na ubytování do oblasti Milana.

6. den: V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000