crosssearch

Sardinie - za krásami Smaragdového ostrova

Poznávací zájezdy, Itálie

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ ZÁJEZD

1. den:

odjezd v odpoledních hodinách přes Rakousko do Itálie.

2. den:

Ráno příjezd do LIVORNA, trajekt na SARDINII, večer ubytování, nocleh.

3. den:

POBYT U MOŘE, volný den u moře, koupání, nocleh.

4. den:

Výlet za krásami jižní části ostrova - návštěva archeologického komplexu Nora, založeného v 9. století před n.l. Féničany a za období Římanů sídlo římského místodržitele. Rozpad římského impéria a vpád Vandalů v 5. století n.l. způsobily rychlý úpadek a zánik města. Do dnešní doby se nám dochovaly pozůstatky a ruiny divadla, lázní, chrámů a římských vil, stejně tak jako římské mozaiky a dlážděné cesty. Hlavní město ostrova Cagliari je současně i největším přístavem na Sardinii. Navštívíme nejrušnější ulici Via Roma, náměstí Matteotti s honosnou budovou radnice, odkud je vstup do starého centra města s paláci bývalých místodržících, katedrálou S. Maria, universitou a s vyhlídkovou terasou na město i přístav. Cestou zpět zastávka k prohlídce údolí nuraghů, návrat, nocleh.

5. den:

POBYT U MOŘE, volný den u moře, koupání, nocleh.

6. den:

Výlet za krásami severní části ostrova - cesta podél zálivu ASINARA do centra severní části ostrova - SASSARI s nejkrásnější barokní katedrálou Sardinie, kolem poledne přejezd vnitrozemím do nejmalebnějšího městečka Sardinie španělského původu - ALGHERO, nazývaného také Barcelonetta. Ve městě dodnes vládne španělský, resp. katalánský duch, i keramické tabulky s názvy ulic jsou psány dvojjazyčně, většina obyvatel dodnes mluví katalánštinou. Historické jádro se zbytky středověkého opevnění a věžemi lemuje pobřežní promenáda Magellano s luxusními bary, restauracemi a obchody. Již z promenády lze dohlédnout ke kouzelnému mysu CAPO CACCIA, ve kterém se nachází romantická Neptunova jeskyně, přístupná z moře. Dostaneme se do ní lodí z přístavu Alghero, nebo sestoupením po 656 schodech vytesaných do skalního masivu z mysu Caccia. Při cestě zpět z Capo Caccia zastavíme k prohlídce areálu nuraghského sídliště PALMAVERA ze 13. století před n.l. Pozůstatky kyklopských staveb tajemné civilizace stojí určitě za shlédnutí. Návrat na ubytování ve večerních hodinách, nocleh.

7. den:

POBYT U MOŘE, volný den u moře, koupání, nocleh.

8. den:

POBYT U MOŘE, volný den u moře, koupání, nocleh.

9. den:

Ráno uvolnění apartmánů, odjezd přes vnitrozemí - zastávka u románské baziliky ST. TRINITÁ DI SACCARGIA postavené z kvádrů černého čediče a bílého vápence, pokračování do přístavu Olbia, návštěva místní katedrály, dále přejezd do malebných lázní Smaragdového pobřeží - PORTO CERVO (zastávka), odpoledne při cestě do PALAU výjezd na krásnou vyhlídku CAPO D´ORSO, později odpoledne volno v Palau u moře (dle času možnost koupání nebo fakultativní výlet na ostrovy La Maddalena a Caprera s překrásným panoramatem, domem a hrobem Garibaldiho), večerní trajekt na pevninu.

10. den:

Ráno příjezd do Livorna, pokračování v cestě přes Rakousko do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000