crosssearch

Sardinie - Smaragdové pobřeží

Poznávací zájezdy, Itálie

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám. Program: 1. den: 1.- 2. den - Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii. Příjezd...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

Program:

1. den: 1.- 2. den - Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží). Costa Smeralda je považována za nejkrásnější část pobřeží Sardinie s nazelenalými skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou.

3. den: Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k S.TRINITA DI SACCARGIA-překrásný románský kostelík. SASSARI - příjemné město se zachovalým středověkým jádrem. Naleznete zde úzké uličky mezi kostelíky a domy, pěkná náměstí a široké třídy lemované stromy a palmami. Severním pobřežím do městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nelezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE. Zastávka v městečku ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.

4. den: Odpočinek u moře, odpolední návštěva prehistorické hrobky CODDU VECHIU u Arzacheny. Městečko PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.

5. den: CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL'ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Mad-dalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím, námořním muzeem aj. SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným okolím, kde se poblíž nachází i působivý skalnatý mys Capo Testa s bizardně tvarovanými skalisky.

6. den: Výlet jižním směrem. CALA GONONE - velice malebné letovisko ležící ve skalnaté krajině při azurovém zálivu GOLFO DI OROSEI. Záliv je součástí národního parku. Hezké pláže. Přes přehradu Lago del Cedrio k jedné z nejzachovalejších nurag- ských vesnic SERRA ORRIOS. Vesnice měla přes 100 kamenných chýší, svatyně, studny. Cesta vnitrozemím do města NUORO, které leží v hornaté krajině pod vrcholem M. Ortobene (955 m). Z městského parku je pěkný pohled na město a okolní hory.

7. den: GOLFO ARANCHI - městečko ležící na mysu Capo Figari odkud jsou překrásné pohledy na moře a ostrůvek Tavolara. V městečku je přístav, obchody se suvenýry a je obklopeno pěknými plážemi. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.

8. den: Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000