crosssearch

Řím letecky s koupáním v Ostii

Poznávací zájezdy, Itálie

ANDĚLSKÝ HRAD - BOCCA VERITA - FONTÁNA DI TREVI - ŠPANĚLSKÉ NÁM. - VATIKÁNSKÁ MUZEA - BAZILIKA SV. PETRA - ZÁTIBEŘÍ - KOLOSEUM - FORUM ROMANUM - PANTHEON - PIAZA NAVONNA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

ANDĚLSKÝ HRAD - BOCCA VERITA - FONTÁNA DI TREVI - ŠPANĚLSKÉ NÁM. - VATIKÁNSKÁ MUZEA - BAZILIKA SV. PETRA - ZÁTIBEŘÍ - KOLOSEUM - FORUM ROMANUM - PANTHEON - PIAZA NAVONNA

1. den:

Transfer z Brna a Břeclavi do Bratislavy, odlet z Bratislavy do Říma. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den:

Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazu i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a přes jednu z hlavních tříd Corso Vittorio Emanuele oblastí s mnoha krásnými paláci návrat k řece Tibeře a mostu Garibaldi. Pokračování přes Tiberský ostrov a po nejstarším římském mostě Ponte Fabricio na náměstí Piazza della Bocca Verita ke kostelu Panny Marie Cosmedin, v jehož atriu se nachází slavná Ústa pravdy. Volno k procházkám a posezením v centru Říma. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma Fontána di Trevi, na Španelské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.

3. den:

Celodenní návštěva nejmenšího svrchovaného státu Vatikánu. Dopoledne prohlídka Vatikánských muzeí největších muzeí na světě, Sixtinské kaple s Michelangelovým Posledním soudem a dalších sálů věnovaných významným italským malířům, antickým sbírkám, vatikánské knihovně, obrazárně aj. Odpoledne prohlídka náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórských sloupů zdobenými 140 sochami svatých, egyptským obeliskem dovezeným do Říma Caligulou a zejména s největším křesťanským kostelem na světě, bazilikou Sv. Petra. Tento kostel byl založen ve 4. stol. na místě hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobě se postupně podíleli umělci jako Bramante, Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.

4. den:

Po snídani odjezd metrem do centra Říma, pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1.4. stol., Pantheon nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Piazza Navona typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Večer návrat metrem do hotelu.

5. den:

Celodenní volno v Římě k individuálním návštěvám dalších muzeí, nákupům a procházkám. Fakultativně celodenní výlet s průvodcem přímestskou dopravou (cca 1 hod.) k moři do Ostie, kdysi hlavního římského přístavu, dnes prakticky předměstí Říma. Možnost prohlídky archeologického areálu, kde se dobře dochovaly celé ulice a části domů, takže si můžete udělat představu o tom, jak vypadala antická města. V části Lido di Ostia se pak nachází dlouhá písečná pláž nabízející příjemný odpočinek a koupání v Tyrhénském moři. Večer návrat příměstskou dopravou do centra Říma.

6. den:

Dopoledne transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer do Břeclavi a do Brna (zdarma).

Příbuzné produkty:

Řím letecký víkend s průvodcem

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000