crosssearch

Řím a Vatikán letecky

Poznávací zájezdy, Itálie

Odlet z Prahy v 11:30 h do ŘÍMA. Ubytování v hotelu, odpolední prohlídka památek a míst, které můžete v Římě obdivovat, jsou tak velkolepé, že jiná města trochu zastíní: Koloseum, Forum Romanum, Palatinum, pozůstatky elipsovitého stadionu Circus Maximum, Piazza Campidoglio -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy v 11:30 h do ŘÍMA. Ubytování v hotelu, odpolední prohlídka památek a míst, které můžete v Římě obdivovat, jsou tak velkolepé, že jiná města trochu zastíní: Koloseum, Forum Romanum, Palatinum, pozůstatky elipsovitého stadionu Circus Maximum, Piazza Campidoglio - náměstí na Kapitolu, vybudované podle plánů Michelangela, Piazza Venezia se stejnojmenným palácem a sochou Vittoria Emanuela II. nebo známá Fontána di Trevi. Nocleh.

2. den:
Snídaně v hotelu, dopolední prohlídka, Uvidíme také známé Španělské schody, na Piazza Navona, postaveném na základě půdorysu antického stadionu, budeme obdivovat dokonalou Berniniho Fontánu čtyř řek a samozřejmě nevynecháme ani mistrovské dílo klasicismu - Pantheon. Odpoledne volný program, nocleh.

3. den:
Snídaně v hotelu, poté individuálně možnost prohlídky Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple (tuto neděli mezi 09.00 a 14.00h je vstup zdarma) a největšího komplexu uměleckých sbírek klasických děl, obrazů, fresek, knih, řeckých, etruských a římských soch. Návštěva sídla křesťanské církve a papeže - VATIKÁNU. Jeho dominantou je Bazilika sv. Petra na stejnojmenném náměstí, nejslavnější a nejnavštěvovanější chrám světa. Jeho nádherný vzhled a výzdoba jsou výsledkem talentu a souhry čtyř géniů své doby - Bramanta, Michelangela, Maderna a Berniniho. Lze také navštívit katakomby San Callisto. Budete si moci prohlédnout
i mohutný Andělský hrad. Návrat do hotelu, nocleh.
Možnost fakultativního výletu s průvodcem do Tivoli, po staletí nejoblíbenějšího výletního místa Římanů se zbytky chrámů a řadou historických budov a památek -Hadriánova vila - velkolepé sídlo císaře Hadriána, komplex více než třiceti budov rozprostírajících se na ploše přes sto hektarů, Villa d´Este - letní rezidence z 16. století obklopenou renesančními zahradami a terasami, sochami, mechem obrostlými fontánami a vodotrysky.

4. den:
Snídaně v hotelu, individuální program, odlet z Říma ve 14:15 h.

Cena zahrnuje

zpáteční letenku, letištní poplatky, 3 x ubytování ve dvou-/tří-lůžkovém pokoji ve 3 / 4* hotelu se snídaní, služby českého / slovenského průvodce, DPH, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů (vstup do Vatikán. muzeí v hodnotě 16 EUR 25.5. zdarma), cestovní pojištění, jízdné místní MHD, fakultativní polodenní výlet do Tivoli (s průvodcem) 990,- Kč, pobytová taxa u zájezdů do Itálie 3-4 EUR /os./den (platba přímo v hotelu), kupole sv. Petra - 7 EUR (výtahem), 5 EUR (pěšky), Andělský hrad - 12 EUR. Řím: Koloseum + Palatin + Forum Romanum (Koloseum samostatně nelze) - 12 EUR.

Poznámka

Změna programu, odletových míst a časů vyhrazena.

Nepovinné příplatky

komplexní cestovní pojištění 38,- Kč / os. / den, příplatek za jednolůžkový pokoj 2390,- Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000