crosssearch

Řím a Florencie

Poznávací zájezdy, Itálie

Jestli je Řím věčné, hrdé město, tak Florencii Italové říkají krásná, la bella a patří k nejpřitažlivějším místům na světě. Celé město působí dojmem velkého muzea pod otevřeným nebem.

Konečná cena za osobu od: 15 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jestli je Řím věčné, hrdé město, tak Florencii Italové říkají krásná, la bella a patří k nejpřitažlivějším místům na světě. Celé město působí dojmem velkého muzea pod otevřeným nebem.

Popis okruhu

1.DEN
– odlet z Prahy do Říma, transfer z letiště, ubytování, volno. Procházka v okolí hotelu.

2.DEN
– po snídani půldenní pěší procházka starým městem s výkladem. Během ní se seznámíte m.j. s bazilikou Santa Maria Maggiore, jednou ze 4 patriarchálních kostelů ve městě, postavené na vrcholku Esquilin. Dále vás čeká Koloseum, kde se utkávali gladiátoři v nelítostných soubojích a odsouzení vězňové bojovali s hladovými šelmami. Antická fóra a nad nimi se trčící Kapitol, od antických dob sídlo městské samosprávy a dnes místo s cenným muzeem. Fontána di Trevi, Neptunův kočár řízený Tritony, Španělské schody.Odpoledne volno nebo fakultativní možnost půldenní prohlídky s výkladem – Vatikánská muzea (vstup si klienti hradí sami) a bazilika Sv. Petra. Počet exponátů v muzeích je enormní a výklad vám umožní vybrat nejdůležitější díla a v celé muzejní kolekci se tak zorientovat. Součástí je podrobný rozbor Michelangelových maleb v Sixtinské kapli. Bazilika Sv. Petra má rozsáhlý interiér až pro 60 tisíc lidí, plný hodnotné výzdoby. Nad celým interiérem se vznáší obrovská kupole, odkud je jedinečný výhled na město (extra vstupné). Po prohlídkách návrat na hotel hromadnou dopravou.

3.DEN
– odjezd rychlovlakem do Florencie, kolébky renesance, domov Machiavelliho, Michelangela a rodu Medici(cca 80minut), půldenní prohlídka města s průvodcem. Pěší prohlídka města nad řekou Arno se krásným starým mostem. Při procházce uvidíte např. Santa Maria del Fiore, jejíž kupole je dominantou města, Palác Uffizi se stejnojmennou galerií, Museo del Bargello s nejslavnější sochou světa Davidem a další. Odpoledne volno do odjezdu, návrat do Říma.

4. DEN
– volno do transferu, odjezd na letiště.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha-Řím-Praha včetně všech příplatků
- transfer letiště-hotel-letiště
- 3 noci v hotelu 3* se snídaní
- půldenní prohlídku Říma s výkladem
- půldenní prohlídku Florencie s výkladem
- dopravu Řím – Florencie – Řím
- česky mluvícího průvodce CK FISCHER

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodou 2 dospělých osob  700 Kč.

Příplatek

FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:
- příplatek za jednolůžkový pokoj           – 3 200 Kč
- hotel 4*-dvoulůžkový pokoj/osoba       – 4 800 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj/osoba    – 11 800 Kč
- prohlídka Vat.muzeí/Sv.Petr (bez vstupu) - 590 Kč

CENA NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění
- jízdné na místní dopravu
- individuální vstupy v Římě a Florencii
- povinný příplatek městské taxy (hrazen přímo na hotelu), 2EU/osoba/noc
- povinný příplatek za  sluchátka při průvodcovaných programech, 1,5EU/půldenní využití

Poznámka

Hotel je zvolený ve strategické části města, poblíž stanice metra a umožňuje dobrý přístup k památkám starého města. Pro vstup do sakrálních objektů je potřeba mít vhodné oblečení – pro ženy/muže není povoleno tílko a příliš krátké kalhoty/sukně.

MINIMÁLNÍ počet účastníků: 10.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000