crosssearch

Republika San Marino, jeskyně, lanýže a města UNESCO

Poznávací zájezdy, Itálie

URBINO (UNESCO) - PESARO - SAN MARINO (UNESCO) - ACQUALAGNA - FRASASSI - BOLOGNA (UNESCO)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

URBINO (UNESCO) - PESARO - SAN MARINO (UNESCO) - ACQUALAGNA - FRASASSI - BOLOGNA (UNESCO)

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč ) do Itálie. V pozdních večerních hodinách přijedeme na ubytování.

2. den:

Po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích měst střední Itálie Urbina (UNESCO) rozkládajícího se na dvou pahorcích, ze kterých je úžasný pohled na okolní krajinu. Prohlédneme si unikátní zachovalé středověké město s mohutnými hradbami, náměstí Piazza della Repubblica, kde se scházejí místní obyvatelé a univerzitní studenti, jednu z nejhezčích ukázek renesančního slohu v Itálii Palazzo Ducale, který spolu s neoklasistickou katedrálou Duomo di Urbino tvoří úchvatné panorama města. V Urbinu žil mimo jiné známý italský malíř Raffaello, a tak si můžeme prohlédnout dům, kde žil a kde má své muzeum. Odpoledne zavítáme do Pesara, města ležícího v severní části kraje Marche, které je unikátním skloubením historického města a nádherných písečných pláží. V městečku můžeme obdivovat celou řadu památek Palazzo Ducale z 15. století, románskou katedrálu Panny Marie s nedokončenou fasádou, náměstí Piazza Popolo s Dóžecím palácem, pevnost Rocca Costanza z 15. století a rodný dům skladatele Gioacchina Rossiniho s jeho muzeem.

3. den:

Po snídani odjedeme do San Marina (UNESCO), kde si prohlédneme nejstarší evropskou republiku. San Marino leží na hoře Monte Titano a je obklopeno třemi pevnostmi Rocca Guaita, Rocca Cesta a třetí Il Montale. Prohlédneme si staré hradby, vstupní brány, neměli bychom si nechat ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libert před radnicí Palazzo Pubblico, dominantu San Marina Veřejný palác, kde sídlí veškeré úřady a vláda a baziliku pocházející z 19. století, která je zasvěcena svatému Marinusovi, který podle pověsti celý stát založil, a kde najdeme i ostatky tohoto světce.

4. den:

Po snídani nás čeká výlet do městečka Acqualagna, kde se nachází světoznámé naleziště vzácných bílých lanýžů. Již od dob Sumerů jsou po několik tisíciletí lanýže považovány za tu nejvytříbenější labužnickou specialitu. Do tajů zpracování a techniky jejich sběru se ponoříme během exkurze a samozřejmě neopomeneme tento vzácný druh houby a jiných specialit včetně místního vynikajícího vína ochutnat. Odpoledne objevíme krásu italského krasu. Čeká nás návštěva jednoho z největších podzemních krasových jeskyní u obce Genga, Frasassi. Jeskyně, které nám doslova vezmou dech. Patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější v Itálii ačkoli byly objeveny až roku 1971 a pro veřejnost zpřístupněny v roce 1974. Hned první místnost je naprostý unikát jeskyně je tak velká, že by se do ní reálně vešel celý dóm v Miláně! Celý jeskynní komplex je dlouhý 30 km, ale přístupná je trasa pouze 1,5 km. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani odjedeme do města Bologna (UNESCO), kde strávíme celý den. Budeme se věnovat poznávání hlavního a největšího města regionu Emilia-Romagna, které se pyšní pozoruhodným historickým centrem a nejdelším podloubím na celém světě. Projdeme se po hlavním náměstí Piazza Magiore s mnoha historickými budovami, bohate zdobenými podloubími a historickými lampami, s Neptunovou fontánou, která je jednou u nejkrásnějších fontán 16. století a bazilikou San Petronio, která je pátou největší na světě. Podíváme se na symboly města dvě šikmé věže Torre Garisenda a Torre degli Asinelli a určitě bychom si neměli nechat ujít možnost ochutnat typické tortelliny s boloňskou omáčkou. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den:

V ranních hodinách přijedeme do Brna.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000