crosssearch

Poznávací zájezd Kampánie

Poznávací zájezdy, Itálie

Přílet do Itálie, transfer do hotelu, ubytování. Celodenní výlet do oblasti mohutné sopky Vesuvu. Výjezd a výstup na okraj kráteru sopky VESUV, odkud se naskýtají výhledy nejen do kráteru, ale také na Neapolský záliv.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

1.den Odlet z Prahy. Přílet do Itálie, transfer do hotelu, ubytování.

2.den Celodenní výlet do oblasti mohutné sopky Vesuvu. Výjezd a výstup na okraj kráteru sopky VESUV, odkud se naskýtají výhledy nejen do kráteru, ale také na Neapolský záliv. Poté návštěva archeologického areálu - POMPEJE (UNESCO) - jedinečně dochovaná památka, ukazující díky výbuchu sopky Vesuv dobře zachované antické římské město s pravoúhlou sítí ulic, chrámy, centrálním náměstím, několika lázněmi, amfiteátrem. Zejména proslulá je i barevná fresková výzdoba na zdech různých staveb. Na závěr našeho dne se přesuneme do Herculanea, kde navštívíme místní archeologické muzeum s virtuální prohlídkou městeček tak, jak původně kdysi vypadala před výbuchem, který budete mít možnost sledovat v 3D projekci.

3.den Pobyt u moře.

4.den - Celodenní výlet na smaragdový ostrov CAPRI (lodě se platí na místě), možnost plavby lodí kolem ostrova k Faraglioni nebo k Modré jeskyni, ostrov skýtá mnoho dalších možností např. návštěvu římských vil nebo vily švédského lékaře Axela Muntheho, Augustovy zahrady, vily Jovis císaře Tiberia, výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Solaro s krásnými výhledy aj.

5.den Další výlet za pozoruhodnostmi Neapolského zálivu. Navštívíme zámek a zahrady CASERTA (UNESCO) - nádherné dílo připomínající francouzské Versailles, park s fontánami a bohatou sochařskou výzdobou. Dále slavný a nejstarší benediktinský klášter MONTECASSINO, vybombardovaný za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruovaný do původní podoby.

6.den Pobyt u moře a polodenní výlet do typické výrobny sýra mozzarelly (prohlídka a degustace) a poté do městečka SESSA AURUNCA na svahu bývalé sopky Roccamonfina. Dochovalo se zde mnoho pozůstatků antických staveb (portiko, amfiteátr), ale i stavby křesťanské (románská katedrála aj.). Tento výlet může být spojen i s transferem z/na letiště.

7.den Pobyt u moře nebo fakultativní výlet do Sorrenta a na amalfitánské pobřeží. Návštěva přístavního městečka SORRENTO, které je položené na vysokých tufových útesech a okouzlí Vás svojí romantikou uliček i výhledů na moře. Pokračování do městečka Amalfi. Již samotná cesta křivolakými silničkami Vám poskytne množství nádherných výhledů na amalfitánské pobřeží, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších na světě (UNESCO). Procházka po Amalfi, kde najdete mnoho zajímavých památek, např. katedrálu sv. Ondřeje aj. Poté malebné městečko Vietri, jenž proslulo zejména výrobou keramiky. Z Amalfi též možnost fakultativní plavby lodí do Salerna. Tento výlet je nutné rezervovat a zaplatit již při přihlášení z důvodu omezené kapacity.

8.den Odlet do Prahy. Upozornění: Pořadí navštívených míst se může měnit. Cena nezahrnuje vstupy. Zájezd se uskuteční při min. počtu 26 osob. Vhodné pro aktivní seniory, kterým nevadí náročnější program. Bližší informace naleznete na www.qualitytours.cz Upozornění - Minimální počet pro uskutečnění: 26 osob

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000