crosssearch

Požitkářská Itálie

Poznávací zájezdy, Itálie

V každém městě vám průvodce doporučí místní speciality, dobré restaurace, kavárny a obchody - a samozřejmě vás provede po památkách.

Konečná cena za osobu od: 12 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE = NEJLEPŠÍ rýže na světě - bílé lanýže - káva, čokoláda a kaštany - desítky druhů sýra - šneci - vinice v Barolu. Požitkářský zájezd na místa, kam nesměřuje většina turistických výprav. Poznáte dvě z nejkrásnějších evropských metropolí ITÁLIE: Milano a Torino a proniknete hluboko do malebného italského venkova. Exkurze do starých rodinných podniků vás seznámí s dokonalými produkty gastronomie ITÁLIE. V každém městě vám průvodce doporučí místní speciality, dobré restaurace, kavárny a obchody - a samozřejmě vás provede po památkách.

1. den:
V odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.

2. den:
Dopoledne zastávka na RÝŽOVÝCH PLANTÁŽÍCH v okolí Vercelli spojená s exkurzí ve staré manufaktuře založené v 16. století a vyvážející nejlepší rýži na světě. Kolem 12:30 příjezd do TORINA, ubytování v hotelu. Následuje prohlídka bývalého hlavního města Savojska a Italského království, metropole kávy a čokolády s mnoha barokními paláci, širokými bulváry, historickými kavárnami a svéráznými kostely. Budete si moci prohlédnout např. Královský palác, Egyptské muzeum (druhé největší na světě po káhirském) nebo s "čokoládovým pasem" absolvovat sérii ochutnávek po celém městě. Ubytování v Torině (všechny tři noci v témže hotelu).

3. den:
Po snídani přejezd do krásného regionu ITÁLIE: Langhe - prohlídka starobylého města ITÁLIE ALBA: uvidíte katedrálu, středověké rodové věže, nádherné barokní chrámy - a také můžete navštívit tamní malé, dobře zásobené obchůdky s místními specialitami. Účast na proslulém VELETRHU LANÝŽŮ. Přejezd do údolí Val di Susa a prohlídka OPATSTVÍ SAN MICHELE, obdoby francouzkého Mont Saint-Michel. Podvečer strávíte v největším gastronomickém nákupním centru na světě EATALY, jehož součástí je i Muzeum vermutu Carpano. Eataly není hypermarket, je to moderní tržnice provozovaná malými producenty sdruženými v organizaci Slowfood. Uvidíte také slavnou avantgardní továrnu Fiatu LINGOTTO z let 1916-23. Návrat do hotelu.

4. den:
Po snídani následuje vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí BAROLO, degustace vína exkurze v rodinné vinařské firmě, procházka městečkem Barolo a možnost navštívit Muzeum vína. Na okraji Alby exkurze v manufaktuře, kde se zpracovávají vzácné bílé LANÝŽE: ochutnávka a hledání lanýžů v lesíku s "trifulau" a jeho psem. Prohlédnete si malebné středověké městečko CHERASCO s poutním chrámem Madonna del Popolo a starou cukrárnou Barbero a budete mít možnost společně povečeřet v jedné z místních restaurací, jejichž věhlasnou specialitou jsou ŠNECI. Návrat hotelu.

5. den:
Celodenní pobyt v MILANĚ, centru módy i gastronomie, městě ITÁLIE s jedním z největších historických jader, třetí největší katedrálou světa, řadou nádherných památek (Teatro alla Scala - je možná prohlídka, Galerie Viktora Emanuela, hrad Sforzů, Pinacoteca di Brera - světoznámá obrazárna, románský chrám sv. Ambrože). Po prohlídkovém okruhu bude čas užít si elegantních milanských kaváren a lahůdkářství. Kolem 21.00 odjezd do ČR.

6. den:
Návrat do ČR v poledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000