crosssearch

Pobyt u jezera Trasimeno a středověká Umbrie

Poznávací zájezdy, Itálie

Zájezd nás zavede do oblasti, kde se prolíná historie v podobě unikátních památek s malebnou kopcovitou krajinou, která utváří ráz této jedinečné oblasti Itálie. Navštívíme historické skvosty často zařazené do seznamu UNESCO, např. Assisi ale i další půvabná městečka s úžasnou...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (po): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (út): AREZZO – starobylý střed s mnoha krásnými starými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím, trochu připomínajícím hlavní náměstí v Sieně. Odpoledne koupání v jezeře LAGO TRASIMENO.

3.den (st): ASSISI (UNESCO), světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. GUBBIO – město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino. Krásu křivolakých uliček a domů s terakotovými taškami právě umocňují Apeniny. Dóm ze 13. stol., středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti (Fontána bláznů) aj.

4.den (čt): Skalní“ město ORVIETO – nádherně položené město na tufové skále s dlouhou historií, památky na Etrusky, Římany i středověké paláce a jeden z nejkrásnějších dómů v rámci celé Itálie s jedinečným průčelím, středověká studna Pozzo delle Patrizie, vyhlídková věž Torre del Moro, výjezd do města nutný lanovkou. TODI – krásné staré město na kopci, které má římské základy a stalo se ve středověku jedním z prvních svobodných komunit. Ve městě dodnes stojí mnoho středověkých budov a starých strmých ulic. Podvečerní koupání.

5.den (pá): Pobyt u jezera. Odpoledne návštěva hlavního města Umbrie PERUGIA s památkami z doby etruské (Ipogeo dei Volumni – jedna z nejzajímavějších etruských hrobek v Umbrii), římské i nádherné středověké paláce a kostely.

6.den (so): Pobyt u jezera. Pro neposedné fakultativně SIENA (UNESCO) – město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, dóm, baptisterium, nejkrásnější náměstí světa. SAN GIMIGNANO (UNESCO) – jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města.

7.den (ne): CORTONA – město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Odjezd do Čech.

8.den (po): Příjezd do Čech v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000