crosssearch

Po stopách géniů

Poznávací zájezdy, Itálie

Ráno příjezd do FLORENCIE, kde působili Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarroti, jehož mnohá díla zde můžete obdivovat. Jeho známé reliéfy a plastiky se nachází v Casa Buonarroti. Některé sochy jsou v Museu Nazionale del Bargello. Během prohlídky uvidíte Palazzo Vecchiona...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Transfer přes Slovensko a Rakousko do Itálie.

2. den:
ráno příjezd do FLORENCIE, kde působili Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarroti, jehož mnohá díla zde můžete obdivovat. Jeho známé reliéfy a plastiky se nachází v Casa Buonarroti. Některé sochy jsou v Museu Nazionale del Bargello. Během prohlídky uvidíte Palazzo Vecchiona Piazza della Signoria, kde je kopie Michelangelova Davida. Pracoval také na Kapli a knihovně Medicejských. Prohlédnete si baziliku Santa Croces hrobkami Michelangela, Galilea a Machiavelliho, velkolepý chrám Santa Maria del Fiore i Ponte Vecchio, nejstarší most přes řeku Arno. Uvidíte také dům Danteho, baptisterium San Giovanni a baziliku San Lorenzo. Na náměstí Piazza Republica rozchod a volný program. Možnost návštěvy světoznámé galerie umění - Uffizi. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu, nocleh.

3. den:
po snídani transfer z Florencie do městečka Vinci, kde se narodil génius Leonardo da Vinci. Jeho talent a schopnosti malíře, vynálezce, karikaturisty, inženýra či přírodovědce lze jen těžko docenit. V jeho rodném domě je dnes vyhledávané muzeum a ve Vinci je na hradě muzeum Museo Leonardiano. Návrat do Florencie a volný program, fakultativně možnost navštívit vily a zahrady Medicejských. Ubytování, nocleh.

4. den:
po snídani transfer do známého města Pisa, kde uvidíte Náměstí zázraků s baptisteriem z 12.století s katedrálou, i známou Šikmou věž. V roce 1564 se v Pise narodil Galileo Galilei, který prý Šikmou věž v Pise použil pro jeden ze svých experimentů. Odpoledne přesun do nedalekého městečka Lucca, kde během krátké prohlídky uvidíte Piazza San Michele, jakož i Piazza Napoleone. V roce 1858 se zde narodil skladatel Giacomo Puccini, jehož opery La Boheme, Tosca a Madame Buttefly patří dodnes k nejhranějším. Večer transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

5. den:
po snídani přejezd do města Miláno. Nejkrásnější atrakce města: majestátní gotická katedrála Duomo di Milano, budova slavné Opera la Scala, katedrála
St. Ambrogioa majestátní hrad Castello Sforzesco (1450) na náměstí Piazza Castello, který hostí několik muzeí a jeho interiér zdobí fresky slavných umělců.
Leonardo da Vinci v Miláně působil od roku 1482 ve službách vévody Ludovica Sforzy, pro kterého navrhl několik vojenských strojů. Ve večerních hodinách návrat do ČR.

6. den:
příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním klimatizovaným autobusem , dopravu dle programu , 3x ubytování ve dvou-lůžkovém pokoji v min. 3 * hotelu se snídaní , služby slovenského průvodce, DPH, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů , komplexní cestovní pojištění , pobytovou taxu , příplatek za místenku a nástupní místo

Povinné příplatky

pobytová taxa 3-4 EUR/os./den (platí se přímo v hotelu)

Jiné příplatky

příplatek za jednolůžkový pokoj 2 590 Kč / pobyt , místenka 270 Kč / os. , komplexní cestovní pojištění 39 Kč/ osoba / den , vstupné do muzeí a historických objektů: Národní muzeum Bargello (dospělý 4 Eur, studenti a senioři 2 Eur); Galerie Uffizzi (dospělý od 9,45 Eur, mládež do 25 let poloviční vstupné); Kombinovaný lístek Muzeum Leonardiano + Da Vinciho rodné místo (dospělý 8 Eur; děti 14-18 let, senioři nad 65 let, skupiny nad 15 osob 6 Eur; děti 6-13 let, ZTP 5 Eur), Da Vinciho Poslední večeře v kostele Santa Maria delle Grazie v Miláně (vstup do kostela je zdarma, vstupenky na poslední večeři doporučujeme zakoupit předem na http://www.vivaticket.it; dospělý 8 Eur, studenti 18-25 let cca 5 Eur); Národní muzeum vědy a techniky Leonarda da Vinci v Miláně (skupinové vstupné nad 10 osob 7,50 Eur / osoba)

Poznámka

Změna programu vyhrazena.
CK si vyhrazuje právo na změnu typu autobusu podle počtu přihlášených klientů.

Nástupní místa

Brno, Břeclav, Bratislava

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000