crosssearch

Perly střední Itálie

Poznávací zájezdy, Itálie

SAN MARINO - URBINO - GRADARA - GUBBIO - AREZZO - SIENA - VOLTERRA - SAN GIMIGNANO - ORVIETO - LÁZNĚ SATURNIA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna (další nástupní místa: Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 400 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 250 Kč, Velká Bíteš - dálnice 150 Kč, Břeclav 250 Kč, Bratislava 400 Kč). Přejezd přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování u Rimini.

2. den

Odjezd do San Marina, jednoho z nejmenších států na světě. Prohlídka starého města, kostel San Francesco ze 14. stol., guvernérský palác, basilika San Marino a unikátní tři opevněné vrcholy s pevnostmi z 10. až 14. stol s krásným výhledem na Apeniny i na pobřeží. Odpoledne návštěva jednoho z nejhezčích měst střední Itálie – Urbina vystavěného na dvou kopcích s úžasným výhledem do krajiny. Prohlídka centrálního náměstí Piazza della Repubblica, kde se scházejí místní obyvatelé a univerzitní studenti. Nejznámější památkou je Palazzo Ducale, jedna z nejhezčích ukázek renesančního slohu v Itálii, která spolu s neoklasistickou katedrálou Duomo di Urbino tvoří úchvatné panorama města. V Urbinu žil mimo jiné známý italský malíř Raffaello. Najdete zde i jeho rodný dům, ve kterém žil a nyní zde má své muzeum. Po prohlídce pokračování do Gradary se středověkým hradem ze 12. století a systémem dvojitých hradeb, díky nimž patřilo v historii k nejlépe chráněným městům v Itálii. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Dopoledne zastávka v jednom z dalších půvabných středověkých městeček Gubbiu, vystavěném na svazích hor Monte Igino. Procházka po úzkých uličkách s nádhernými paláci, středověkými kostely, uměleckými ateliéry a malými obchody. Odpoledne návštěva jednoho z nejvýznamnějších etruských měst Arezza, vystavěného na svahu, kterému vévodí katedrála, radnice a Medicejská pevnost. Je zde jedno z nejhezčích středověkých náměstí, kostely s unikátními malbami, mnoho renesančních paláců i rodný dům básníka Petrarcy. Večer ubytování v lázeňském letovisku Chianciano Terme.

4. den:

Dopoledne návštěva města Siena proslaveného zejména svým náměstím, na kterém se konaly koňské závody. Jedná se o jedno z největších středověkých náměstí v Itálii, které má tvar lastury a vévodí mu gotická radnice s nejvyšší středověkou věží v Itálii. Dalšími skvosty tohoto města jsou sienský dóm Santa Maria Asscenta s nádherným průčelím i sochami od Michelangela či Donatela a středověký hrad ze 13. století unikátní svým geometrickým tvarem s osmibokým nádvořím a osmibokými věžemi. Po prohlídce odjezd do městečka Volterra, města alabastru s památkami z dob Etrusků, Římanů, Medicejů i z dalších období. Zbytky etruských hradeb, římské divadlo, medicejská pevnost, gotická radnice, nádherné vstupní brány i katedrála vykládaná bílým a černým mramorem, to vše nadchne každého návštěvníka. Pozdě odpoledne návštěva jednoho z nejpůvabnějších toskánských měst San Gimignana s typickými strážními věžemi a úzkými kamennými uličkami plnými paláců, kostelů i kouzelných obchůdků. Vše uzavřeno v téměř původních městských hradbách a zasazeno v nádherné kopcovité krajině. Večer návrat na ubytování.

5. den:

Dopoledne návštěva města Orvieto, ve kterém se snoubí krásná příroda a lidské umění. Prohlídka města s významnými etruskými památkami - zbytky chrámu Tempio del Belvedere či působivou etruskou nekropolí. Nejreprezenta¬tivnějším zástupcem středověku je Duomo – orvietská katedrála. Pochází z konce 13. století s nádherným mozaikovým průčelím a pruhovanými bočními stěnami. Zajímavostí je i studna z 16. století, do které se vcházelo chodbami s okny dovnitř studny. Odpoledne odjezd do lázní Saturnia s řadou přírodních bazénů, ve kterých čeká návštěvníky příjemné osvěžení a odpočinek po dlouhém putování střední Itálií. Večer návrat na ubytování.

6. den:

Ráno odjezd z Itálie a pozdě večer návrat do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000