crosssearch

Památky a přírodní zajímavosti střední Itálie

Poznávací zájezdy, Itálie

Tento rozmanitý zájezd do střední Itálie propojuje prohlídku kulturních skvostů střední Itálie (Peruggie, Assisi aj.), návštěvu jedinečné oblasti italských Apenin (NP Gran Sasso) s pobytem u moře v regionu Marche. Tato část Itálie patří k méně známým a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento rozmanitý zájezd do střední Itálie propojuje prohlídku kulturních skvostů střední Itálie (Peruggie, Assisi aj.), návštěvu jedinečné oblasti italských Apenin (NP Gran Sasso) s pobytem u moře v regionu Marche. Tato část Itálie patří k méně známým a navštěvovým, umožní vám tedy prožít si svou dovolenou v Itálii v klidu a pohodě.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): RAVENNA – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu.. Příjezd na místo ubytování.

3.den (ne): Pobyt u moře.

4.den (po): Výlet do vnitrozemí za jedinečnými památkami. PERUGIA – město s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost. ASSISI – zajímavé městečko na kopci, jehož bazilika sv. Františka byla vyzdobena úchvatnými freskami největších tehdejších malířů a patří tak k nejdůležitějším evropským uměleckým i náboženským svatyním.

5.den (út): NP GRAN SASSO – nejvyšší oblast pohoří Abruzzy, masivní vápencové pohoří. V případě pěkného počasí možnost výjezdu lanovkou na CAMPO IMERATORE, plošinu pod nejvyšším vrcholem CORNO GRANDE. V případě horšího počasí (příp. nefunkčnosti lanovky) výlet podél krasové říčky S. Franco. L´AQUILA – město ležící nad údolím Aterna v Abruzzách, obklopené jejich mohutnými vápencovými vrchy.

6.den (st): Pobyt u moře.

7.den (čt): LORETO – malé městečko, které proslulo Domem Panny Marie. Ten sem měli zázračně přenést andělé z Nazaretu. ANCONA – středisko regionu Marche, staré centrum s katedrálou, Loggia obchodníků z 15. stol. aj.

8.den (pá): Pobyt u moře. Pro neposedné výlet do městečka ASCOLI PICENO – město obklopené ze tří stran mohutnými horskými masivy. Ve středu města se nachází náměstí Pizza del Popolo, které údajně patří k nejmalebnějším v Itálii. Umírněné renesanční budovy stojí těsně vedle impozantních gotických paláců. Cestou zpět zastávka v letovisku SAN BENEDETO DEL TRONTO, centru PALMOVÉ RIVIÉRY, vyhledávané českými turisty pro svoji romantiku a exotický ráz, které jí dodávají zde pěstované palmy.

9.den (so): Odjezd do ČR. Cestou zastávka v ministátečku SAN MARINO – samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano.

10.den (ne): Příjezd do prahy v dopoledních hodinách.

Ubytování: ubytování v mobilhomech - 2L. ložnice s možností vaření

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* 7x ubytování
* průvodce

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000