crosssearch

Palmová riviéra s koupáním

Poznávací zájezdy, Itálie

SAN BENEDETTO DEL TRONTO -CIVITELLA DEL TRONTO - ASCOLI PICENO -OFFIDA - NORCIA - PIANO GRANDE DI CASTELLUCCIO - MONTI SIBILLINI -LORETO - SIROLO - ANCONA -ACQUAVIVA PICENA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

SAN BENEDETTO DEL TRONTO -CIVITELLA DEL TRONTO - ASCOLI PICENO -OFFIDA - NORCIA - PIANO GRANDE DI CASTELLUCCIO - MONTI SIBILLINI -LORETO - SIROLO - ANCONA -ACQUAVIVA PICENA

1. den:

Odpoledne odjezd z Brna, Velkého Meziříčí, Jihlavy(Pávov), Prahy a Plzně. Dále za příplatek 500 Kč z Pardubic, Hr. Králové a za příplatek 600 Kč z Ostravy, Fr. Místku, Nového Jičína, Hranic, Přerova, Olomouce a Prostějova. Noční přejezd do Itálie

2. den:

V dopoledních hodinách příjezd do jednoho z letovisek Palmové Riviery, ubytování v hotelu, volno s možností koupání.

3. den:

Po snídani odjezd do městečka Civitella del Tronto položeného na rozhraní krajů Marche a Abruzzo. Město obklopuje nádherná pevnost Fortezza, jedno z největších vojenských děl, které bylo na území Itálie postaveno. K pevnosti přiléhá osada s kostely, benediktýnský klášter, svatyně Svaté Marie z Lumi a mnohé renesanční paláce. Po prohlídce pevnosti odjedeme do města Ascoli Piceno, hlavního města provincie Marche s dominantou renesančního náměstí Piazza del Popolo, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Itálii. Navštívíme kavárnu Caffé Meletti, která je uvedena na seznamu 150 historických kaváren. Zdejší specialitou je anýzová pálenka (Anisetta), prohlédneme si katedrálu SantEmidio a vedle ní stojící křtitelnici. Po prohlídce odjedeme do nedalekého středověkého městečka Offida, postaveného na skalnatém výběžku údolí Tesino. Mezi nejkrásnější památky tohoto města patří kostel Apses Santa Maria della Rocca. Každého pak potěší krátká prohlídka historického centra spojená s degustací místních vín ve vinárně nacházející se na náměstí Piazza del Popolo. Návrat do hotelu.

4. den:

Pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativní návštěva jednoho ze zábavních parků, např. Acquapark Onda Blu vodní park s množstvím skluzavek a tobogánů.

5. den:

Po snídani odjezd do horského městečka Norcia, proslaveného jako rodiště sv. Benedikta a jeho sestry sv. Scholastiky. Prohlídka historického jádra města náměstí Piazza San Benedetto, kostel San Benedetto se sochami sv. Benedikta a sv. Scholastiky, papežská pevnost Castellina, Palazzo Comunale. Pro své lanýže a vynikající uzeniny je město řazeno na prední místa italské gastronomie možnost návštěvy a nákupů v místních obchůdcích. Přejezd na Piano Grande di Castelluccio, srdce Národního parku Monti Sibillini, rozsáhlé náhorní plošiny obklopené horami, pokryté bohatou vegetací. Návrat do hotelu.

6. den:

Pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně místní dopravou návštěva středověké části města San Benedetto del Tronto prohlídka věže Torrione na Via Forte, kostela Santa Maria della Marina, možnost nákupů na místním trhu na Piazza Garibaldi. Návštěva druhého nejvýznamnějšího rybářského přístavu v Itálii (možnost prohlídky námořního muzea Anfore). Procházka po dlouhé palmové promenádě táhnoucí se podél pobřeží, která dala této oblasti jméno Palmová Riviera.

7. den:

Odjezd do historického městečka Loreto, po Římu a Vatikánu nejvýznamnějšího a nejnavštěvovanějšího poutního místa Itálie. Návštěva mohutného komplexu staveb obklopující tzv. Svatou chýši. Nejvýznamnější stavbou je pozdně gotická trojlodní bazilika della Santa Casa, v jejímž středu stojí samotná Svatá chýše, která byla údajně domem panny Marie Nazaretské. Po prohlídce přejezd do nedalekého malebného přímorského městčka Sirolo s náměstím Piazzale Marino, z něhož se naskýtá nádherný panoramatický výhled na moře. Po krátké prohlídce odjezd do přístavního města Ancona na poloostrově Conero. Procházka historickým centrem města prohlídka dómu San Ciriaco s dvanáctihrannou kopulí, Trajánův oblouk, Lazzaretto. Návrat do hotelu.

8. den:

Pobyt u moře, individuální volno, odpolední výlet do typické italské vesnicky Acquaviva Piceno spojený s degustací místních vín, návrat do hotelu.

9. den:

Pobyt u moře, individuální volno, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

10. den:

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000