crosssearch

Neapolský záliv

Poznávací zájezdy, Itálie

ŘÍM - NEAPOL - POMPEJE - VESUV - SORRENTO - CAPRI - OPLONTI - AMALFI

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odpoledne odjezd z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Vysoké Mýto 350 Kč, Litomyšl 350 Kč, Svitavy 250 Kč, Letovice 200 Kč). Noční přejezd do Itálie.

2. den

Ráno nás přivítá věčné město Řím. Během prohlídky uvidíme Koloseum, Forum Romanum, císařská fóra a Kapitol, Benátské náměstí s monumentálním památníkem Viktora Emanuela II., věhlasnou Fontánu di Trevi a hrobku králů v Pantheonu. Na Piazza Navona si vychutnáme atmosféru venkovních posezení v kavárnách v blízkosti tří fontán. Kolem Andělského hradu se dostaneme do Vatikánu, kde zakončíme den prohlídkou chrámu sv. Petra a papežských hrobek. Večer se ubytujeme v hotelu v lázeňském městě Fiuggi.

3. den:

Dopoledne si prohlédneme antické město Pompeje, které díky nezměrnému úsilí archeologů zprostředkovává život antického města. Město bylo v 1. století n. l. při výbuchu Vesuvu zasypáno vrstvou popela, díky čemuž se dochovalo prakticky neporušené až do dnešních dnů. Odpoledne vyjedeme klikatou silnicí na dosud činnou sopku VESUV, kde nás čeká pěší výstup po lávovém poli k jednomu z kráterů sopky. Večer se ubytujeme v hotelu v Sorrentu.

4. den:

Den věnujeme poznávání Neapol, jihoitalského přístavu a hlavní metropole regionu Kampánie. Navštívíme archeologické muzeum, ve kterém jsou vystaveny nálezy z archeologických vykopávek z míst zničených při sopečné činnosti Vesuvu, dále katedrálu San Gennaro, skvosty kaple Sansevero, kostely S. Chiara a S. Gesú, někdejší rezidenci neapolských králů Castel Nuovo, Královský palác a nábřeží s „Vejcovým hradem“ stojícím na malém skalnatém ostrově. Nahlédneme do známé čtvrti a přístavu Santa Lucia. Zpět na ubytování do Sorrenta se vrátíme odpoledne.

5. den:

Pokud se někdo nevydá na fakultativní lodní výlet, může se věnovat poznávání Sorenta a koupání a relaxaci u moře. Fakultativní lodní výlet nás zavede na ostrov CAPRI – jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů v Tyrhénském moři, oblíbené místo rekreace římských císařů i dnešní společenské „smetánky“. Navštívíme zde Modrou jeskyni, Augustovy zahrady a vilu Axela Muntheho v Anacapri. (Výlet je nutno si objednat již při zálohování zájezdu.) Zpět do hotelu se vrátíme večer.

6. den:

Oblíbený fakultativní lodní výlet nám zprostředkuje poznání Sorrentského poloostrova, během kterého budeme obdivovat jedinečnou krásu Amalfské riviéry – ostrůvky Galli nazývané Ostrovy Sirén, proslulé malebné Positano, rozložené na skalnatém svahu nad mořem s typickou krajkovou módou a konečně samotné město Amalfi, dříve centrum mocné námořní republiky, založené prý samotným Konstantinem Velikým. (Výlet je nutno si objednat již při zálohování zájezdu.) Výlet nám poskytne nezapomenutelné zážitky koupání přímo z lodě na otevřeném moři. Na lodi bude možnost se před odjezdem osprchovat. Kdo nevyužije možnosti lodního výletu stráví poslední den zájezdu koupáním a relaxací v Sorrentu. Na cestu zpět do ČR se vydáme večer.

7. den:

Odpoledne příjezd do Brna.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000