crosssearch

Monumentální Řím

Poznávací zájezdy, Itálie

Řím je hlavním městem Italské republiky a leží ve vzdálenosti asi 20 km od Tyrhénského moře, uprostřed hornaté Campagna di Roma.

Konečná cena za osobu od: 12 690 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


Řím je hlavním městem Italské republiky a leží ve vzdálenosti asi 20 km od Tyrhénského moře, uprostřed hornaté Campagna di Roma. Protéká jím Tibera, třetí největší italská řeka. Obvod vlastního města má v průměru asi 9 km, celé město pak zabírá plochu více než 1500 km2. V Římě žije přes 2,7 milionů obyvatel, v celém okolním území města okolo 5,5 milionů. Administrativně se dělí na 18 obvodů. V centru Říma sídlí malá enkláva, městský stát Vatikán, centrum katolické víry s bohatou historií a neuvěřitelným kulturním bohatstvím. Samostatnou monarchií se stal v roce 1929. Vatikán má rozlohu 44 hektarů, je tedy nejmenším státem světa, jehož obyvatelstvo čítá okolo 800 lidí. Nachází se zde bazilika sv. Petra, do které se vstupuje přes Náměstí sv. Petra. Navrhl ho Gian Lorenzo Bernini podle pokynů papeže Alexandra VII. V tomto malém státě se nachází i Vatikánská apoštolská knihovna a Vatikánská muzeum se Sixtinskou kaplí a vzácnými díly od Leonarda da Vinciho, Raphaela, Giotta a Botticelliho.
Řím je důležitým uzlem letecké, železniční i silniční dopravy, významné burzovní a obchodní středisko, dále mezinárodní centrum módy a filmové tvorby. Ve starověku byl nazývaný věčným městem, půl druhého tisíciletí středem Evropy a dějištěm významných historických událostí. Byl prvním velkoměstem v dnešním smyslu slova, metropolí Římské říše a později světské moci papežů. Římané byli obzvláště nadanými staviteli a zanechali dědictví, které zčásti přetrvalo staletí až dodnes. Město je výstavou architektury a sochařství. Většina dochovaných chrámů pochází až z císařské doby. V období vrcholného císařství v 1. a 2. st. v Římě vznikly stavby jako Koloseum a Trajánovy lázně, které byly později následovány Caracalllovými a Diokleciánovými lázněmi. Jsou velkolepým vyvrcholením římské monumentální architektury. Na levém břehu Tibery překlenuté v Římě asi 25 mosty se tyčí sedm pahorků - Capitolinus, Quirinalis, Viminalis, Esqulinus, Palatinus, Aventinus a Caelius, na kterých byl postavený starověký Řím.

Nejznámější památky v Římě:
Římské koloseum - symbol starého Říma, stojí na Piazza del Colosseo ve středu města již od roku 80 n. l. Tato architektonická dominanta původně sloužila jako amfiteátr, ve kterém se udály desítky zápasů mezi šelmami a gladiátory. Čtyřpatrové divadlo bylo největší budovou v Římské říši. V dnešní době se z Kolosea zachovaly pouze ruiny, jeho poškození totiž zapříčinila častá zemětřesení a také rozkládání materiálu. Bylo označené jako ikona starověkého Říma a římské architektury.

Forum Romanum - se nachází v blízkosti Kolosea. Je to jedno z posledních zachovalých míst, které se označovalo jako občanské fórum. Tady se totiž v dobách starověkého Říma rodila politická kultura, politické projevy či římské právo. Dále se zde ale nacházely i trhy, chrámy a baziliky. Forum Romanum tedy bylo ve své době centrem každodenního dění. Dnes zde turisté mohou navštívit částečně zachovalé památky jako například Caesarův chrám, Augustův oblouk, Lapis Niger (Romulův náhrobek), Saturnův chrám nebo soudní síň, kterou nechal postavit Julius Caesar.

Pantheon - je ohromující chrám, který je k vidění na Piazza della Rotunda. Jeho historie pochází také ze středověkého Říma, přesněji byl postaven roku 27 př. n. l., jeho dnešní podoba ovšem pochází z období okolo roku 123. Chrám všech bohů byl po svržení císařství v roce 609 vysvěcen na kostel Santa Maria ad Martyres (Panna Marie). Turisty zpravidla zaujme nádherná mramorová podlaha a sloupořadí. Zvláštností kopule Panteonu je kruhovitý otvor na jejím vrcholu.

Fontana di Trevi - jedna z nejznámějších fontán v Římě se nachází na stejnojmenném náměstí. Barokní fontána zobrazuje Neptuna, boha moře, který stojí na lastuře tažené dvěma koňmi, procházejícími vítězným obloukem. Fontána, která byla dokončena v roce 1762, je 20 metrů široká a 26 metrů dlouhá. Návštěvníci, kteří se chtějí do Říma vrátit, hodí pravou rukou přes pravé rameno minci do fontány.

PROGRAM

1. den Praha - Řím - odlet z Prahy, transfer do hotelu. Ubytování, individuální volno, nocleh.

2. den - prohlídka Říma - snídaně, pěší prohlídka města s česky mluvícím průvodcem, během níž uvidíte nejvýznamnější pamětihodnosti antického i středověkého Říma jako např. Koloseum, Forum Romanum, Palatin, baziliku Santa Maria Maggiore, Piazza Venezia, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Volné odpoledne.

3. den - Vatikán - snídaně, volný den. Možnost fakultativní návštěvy Vatikánu ,kde uvidíte nejzajímavější části Vatikánských muzeí, projdete si Sixtinskou kapli, baziliku sv. Petra, Svatopetrské náměstí.

4. den - Řím - Praha - snídaně, volné dopoledne. Transfer na letiště,odlet do Prahy.

Cena zahrnuje:
3 noci ve dvoulůžkových pokojích 3* hotelu řetězce Sebraeli se snídaní
leteckou dopravu se společností SmartWings včetně všech poplatků
zákonné pojištění CK
pěší prohlídka Říma s průvodcem
transfery z/na letiště

Cena nezahrnuje:
příplatek za jednolůžkový pokoj: 2.750 Kč
cestovní pojištění (dospělá osoba 290 Kč, dítě do 18 let 190 Kč)
fakultativní prohlídku Vatikánu s průvodcem 700 Kč
vstupy do objektů a památek při prohlídkách
jízdné městské hromadné dopravy
místní pobytovou taxu (cca 2 EUR / osoba / noc - hradí se na místě) Minimální počet účastníku pro realizaci tohoto zájezdu je 20 osob. Změna programu a letových časů dle aktuální situace vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000