crosssearch

Milano a opera v La Scale

Poznávací zájezdy, Itálie

Navštívíme Milano, město překypující uměleckými poklady, město gotické katedrály Duomo, slavné Opery La Scala a fresky Leonarda da Vinciho, město fotbalu a město labužníků a především město módy - kde sídlí takové značky jako Armani, Versace, Prada, Valentino a mnoho dalších....

Konečná cena za osobu od: 6 690 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den (so): Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den (ne): V ranních hodinách přijedeme do pulzujícího města Lombardie, města umění, designu a světové módy MILÁNA. Prohlídka Piazza Duomo se slavnou milánskou gotickou katedrálou Duomo – fantastický soubor vznosných pilířů, vyhlídka ze střechy katedrály, kde za jasného počasí můžeme vidět až do Švýcarska, stylová obchodní pasáž Galleria Vittorio Emanuele II. – zde můžeme v Il. Salotto ochutnat údajně nejlepší kávu v Miláně. Shlédneme slavnou nástěnnou malbu od Leonarda da Vinciho „Poslední večeře Páně“ - Chiesa di Santa Maria delle Grazie. Individuální volno k procházkám a nákupům v pavoučích sítích úzkých, dlážděných milánských ulic.
3. den (po): Navštívíme CASTELLO SFORZESCO – původně pevnost Viscontiů, rozlehlý zámek s řadou nádvoří, arkádový dvůr Cortile della Rocchetta. Dnes poskytuje zámek přístřeší několika muzeím věnovaných užitnému umění, archeologii a mincím. Najdeme zde i Museo d´ Arte Antica, tato úchvatná sbírka nábytku, starožitností a maleb obsahuje také díla od Tiziana, Van Dycka či poslední nedokončené sousoší Michelangela Pietà Rondanini. PINACOTECA DI BRERA - jedna z nejslavnějších italských obrazáren s díly od A. Mantegny (Mrtvý Kristus), Rafaela (Sňatek Panny Marie), Belliniho, Rembrandta a dalších mistrů. Odpoledne odjedeme zpět do hotelu a večer nás čeká vrchol celého zájezdu, představení na pravděpodobně nejslavnější operní scéně světa, v legendární LA SCALE (Teatro alla Scala). Fakultativní návštěva špičkového operního představení FALSTAFF od G. VERDIHO bude neuvěřitelný zážitek. Po představení cca v 23.00 hod. se vrátíme na hotel.
4. den (út): Ráno po snídani odjedeme k prohlídce pozoruhodného kartuziánského kláštera CERTOSA DI PAVIA, jedna z nejimpozantnějších staveb celé severní Itálie. Cesta zpět kolem vrcholů Rétských Alp - scenérie hor a rozeklaných úbočí. Odpoledne odjezd do republiky. Předpokládaný návrat v nočních až časně ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000