crosssearch

Milán - město historie a nakupování

Poznávací zájezdy, Itálie

Milán je hlavní město Lombardie, významné centrum průmyslu a obchodu s mnoha historickými památkami zasazenými do moderního urbanistického komplexu se širokými třídami. Kosmopolitní město, které je magnetem pro nákupy módního oblečení vyhlášených značek.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Milán je hlavní město Lombardie, významné centrum průmyslu a obchodu s mnoha historickými památkami zasazenými do moderního urbanistického komplexu se širokými třídami. Kosmopolitní město, které je magnetem pro nákupy módního oblečení vyhlášených značek v oblasti tzv. zlatého čtyřúhelníku, ale i místo, kde se vyrábějí designové výrobky pro domácnost a které je velmi otevřené modernímu umění. A na své si zde přijdou také labužníci - ostatně slavný obchodní dům s delikatesami všeho druhu Peck zde byl otevřen už v roce 1883.

Popis okruhu

1.DEN - Odlet z Prahy, přílet do Milána, ubytování, orientační procházka městem.

2.DEN - Prohlídka města s průvodcem – Palazzo Reale, novoklasicistní palác z 18. st., někdejší sídlo rakouských místodržitelů. Unikátní, dech beroucí Milánský dóm, největší gotická stavba v Itálii. Tato pětilodní katedrála je uvnitř podepřena 52 sloupy a její srdce tvoří Madonnina, socha Panny Marie z 18. st., symbol Milána. Monumentální zámek Castello Sforzesco z 15. st. s řadou nádvoří. Zasklená galerie Viktora Emanuela II., nádherná stavba z 19. st. v eklektickém stylu, kde se nachází bezpočet luxusních a značkových obchodů jako Gucci nebo Prada. Na podlaze uprostřed pasáže je slavná mozaika býka, na kterou si chodí procházející stoupnout pro štěstí. Pasáž vás dovede k proslulému divadlu La Scala, které je největším a nejslavnějším divadlem v Itálii. Největším lákadlem celé prohlídky je da Vinciho malba Poslední večeře Páně a jeho spolustolovníků. Tato slavná nástěnná malba byla mezi lety 1977 až 1999 nákladně restaurována a nyní je přístupná pro omezený počet návštěvníků. Večer společná večeře v místní typické čtvrti Brera, která je velmi oblíbená mezi lokálními patrioty.

3.DEN - Individuální volno, možnost prohlídky města, možnost nákupů ve vyhledávaných obchodních částech města – Via Montenapoleone, Spiga, Borgospesso, Corso Buenos Aires.

4.DEN - Volno do transferu na letiště, odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Milán - Praha, letištní taxy a další poplateky
- transfer letiště - hotel - letiště
- 3 noci v hotelu 3*
- 3 x snídaně
- vstupné na prohlídku Poslední večeře Páně (včetně rezervace)
- 1 x večeře
- služby česky mluvícího průvodce CK

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodu 2 dospělých osob - 800 Kč

Fakultativní příplateky

- jednolůžkový pokoj 1 800 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 3 800 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 6 800 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- individuální vstupy

Poznámka: Minimální počet účastníků: 15.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000