crosssearch

Města A Vína Toskánska

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Siena - Volterra - Piezna - Montepulciano - Monteriggioni - Montalcino - kláštěr Monte Oliveto Maggiore - Val d´Orcia - opatství San Galgano - Chianti

Konečná cena za osobu od: 10 290 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis

Siena - Volterra - Piezna - Montepulciano - Monteriggioni - Montalcino - kláštěr Monte Oliveto Maggiore - Val d´Orcia - opatství San Galgano - Chianti
Gastronomicko-kulturní cesta vede do jižního Toskánska. Poznávání vysoké italské kultury jsme spojili s tématem toskánského vína. Během zájezdu se zúčastníte tří degustací v Chianti, Montalcinu a Montepulcianu a ochutnáte tři z nejproslulejších italských vín: Chianti Classico, Brunello di Montalcino a Vino Nobile di Montepulciano. Pokud vás víno nezajímá, budete mít možnost strávit čas vymezený pro degustace jinak, a přesto plnohodnotně. Poznáte dvě velká středověká města: Sienu a Volterru. V obou budete mít dost času na prohlídku pamětihodností i radosti nicnedělání. Každý den vás bude provázet jiná krajina: Colline Metallifere, Chianti, Terre di Siena. Navštívíme mnoho městeček, která k těmto krajinám neodmyslitelně patří. Některá jsou miniaturní jako Monteriggioni a Montalcino, některá velmi městská, vznešená, jako Montepulciano a Pienza. Náš průvodce Vás na každém místě zasvětí do historie, provede po památkách, doporučí Vám místní podniky, bude tlumočit při exkurzích a poradí Vám při nákupech.

1. den:
V brzkých ranních hodinách odjezd z ČR a denní přejezd přes Rakousko a severní Itálii do Toskánska. Navečer se krátce zastavíme v dokonale zachovaném středověkém opevněném městečku MONTERIGGIONI. Přejezd do hotelu.

2. den:
CHIANTI a VOLTERRA. Dopoledne strávíme v pohoří Chianti, věhlasné vinařské oblasti. Panoramatickou cestu pohořím se zastávkami si zpestříme degustací Chianti Classico (možnost nákupu). Ospoledne si prohlédneme jedno z nejpůsobivějších italských měst: starobylou Volterru s historií sahající až do dob Etrusků, v úchvatné poloze vysoko nad okolní krajinou. Kamenné město plné románských památek a prosycené zvláštní atmosféreou tvořilo kulisu mj. Viscontiho filmu Hvězdy velkého vozu. Možnost večeře a nákupu v místních lahůdkářstvích. Večer návrat do hotelu.

3. den:
Montepulciano a Montalcino. Tento den strávíme v oblasti Terre di Siena. Po snídani si prohlédneme malé středověké městečko Montalcino, místo, kde vzniklo jedno ze ,,čtyř velkých vín Itálie", Brunello di Montalcino. Degustace vína v montalcinské pevnosti. Volný čas k procházce, návštěvě vinotéky, posezení v historické kavárně Fiaschetteria italiana, jejíž někdejší majitel v 19. století vytvořil první Brunello di Montalcino. Vyhlídková cesta údolím Val d'Orcia (UNESCO) do Pienzy, renesančního prototypu ideálního města. V 15. století se papež Pius II. (Aeneas Silvius Piccolomini, známý i z českých dějin jako očitý svědek husitských bojů) pokusil uskutečnit renesanční představy o ideálním městě. Výsledkem je ojedinělý urbanistický celek a soubor půvabných raně renesančních paláců a chrámů. Zájemci mohou navštívit palác Piccolomini s geometricky ztvárněnou renesanční zahradou a nádhernou vyhlídkou do kraje. Přejezd do Montepulciana. Krátká procházka za město k renesančnímu chrámu sv. Blažeje od architekta San Galla staršího. Prohlídka půvabného, cenného a výjimečně zachovalého města. Exkurze v rodinném vinařství a degustace dalšího ze ,,čtyř velkých vín", Vino Nobile di Montepulciano. Volný čas, např. na večeři a posezení v luxusní historické kavárně Poliziano založené už r. 1868. Večer návrat do hotelu.

4. den:
Siena a okolí. Po snídani navštívíme slavný klášter Monte Oliveto Maggiore, jehož největší chloubou je cyklus fresek od Lucy Signorelliho a Antonia Bazziho zvaného Sodoma, a uvidíme typickou krajinu oblasti Crete Senesi (Sienské jíly). Kolem poledne příjezd do Sieny a podrobná prohlídka tohoto neuvěřitelného města, ve kterém jako by stále trval středověk: hlavní náměstí lemované gotickými paláci, slavná katedrála s cennými památkami, úzké, klikaté ulice, zahrady, chrámy na okolních pahorcích, díla Simone Martiniho, Duccia di Buoninsegna a jiných... Kolem 21.00 odjezd ze Sieny a jako rozloučení s Toskánskem zastávka v impozantních rozvalinách opatství San Galgano, které stojí o samotě uprostřed polí a v noci bývají sugestivně nasvíceny. Odjezd do ČR.

5. den:
Brzy odpoledne příjezd do Olomouce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000