crosssearch

Malebné jižní Toskánsko a kraj Etrusků Lazio

Poznávací zájezdy, Itálie

Tento zájezd nás zavede do dvou sousedících italských oblastí - na jih Toskánska a do Lazia. Krajina jižního Toskánska dokonale splňuje představy o italském venkově: kopce s cypřiši, pšeničná pole, venkovská kamenná stavení, krásné renesanční vily, vinice a staré olivové...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd nás zavede do dvou sousedících italských oblastí - na jih Toskánska a do Lazia.
Krajina jižního Toskánska dokonale splňuje představy o italském venkově: kopce s cypřiši, pšeničná pole, venkovská kamenná stavení, krásné renesanční vily, vinice a staré olivové háje. Lazio je rozmanitý kraj sopečných jezer, hor, roklin, vinic a olivových hájů, bohatý na archeologická naleziště vyspělé civilizace Etrusků, kteří v této oblasti žili.
Při zpáteční cestě nemůžeme vynechat návštěvu kdysi populárního letoviska Římanů - Tivoli s nejznámější památkou Villa d´Este, dále pak zříceniny Hadriánovy vily a samozřejmě prohlídku antických památek Říma.

Program zájezdu

1.den (pá):Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den (so):ORVIETO – nádherně položené město na tufové skále s dlouhou historií, památky na Etrusky, Římany i středověké paláce a jeden z nejkrásnějších dómů v rámci celé Itálie s jedinečným průčelím, středověká studna Pozzo delle Patrizie, vyhlídková věž Torre del Moro, výjezd do města nutný lanovkou. Dojezd na ubytování k moři.
3.den (ne):Výlet na přírodně zajímavý poloostrov MONTE ARGENTARIO – původně skalnatý ostrov, který je nyní poloostrovem, kde písečné kosy známé „tomboli“ uzavírají lagunu. Zastávka v letovisku ORBETELLO a přístavním městečku PORTO SANTO STEFANO, procházky a koupání na pěkných písečných plážích.
4.den (po):Návštěva VILY LANTE nedaleko městečka Viterbo, která Vás okouzlí jedinečnými renesančními zahradami s fontánami, zahrady patří k nejkrásnějším v celé Itálii. VITERBO – etruské centrum a později významné středověké městečko, nejstarší čtvrť San Pellegrino s úzkými uličkami lemovanými středověkými domy, Piazza San Lorenzo s dómem z 12 st., Palazzo Papale s nádhernou lodžií aj. V podvečer koupání v moři.
5.den (út):Delší výlet za malebnými městečky do jižního Toskánska. PITIGLIANO – městečko s úchvatnou polohou a bludištěm starých uliček na skalnatém výběžku, kde se středověké domy vypínají nad srázem nad údolím řeky Lente. Vesnička SOVANA, okolo které se nachází mnoho cest vytesaných do skály (tzv. via cave) a etruské hrobky, z nichž nejznámější je hrobka Ildebranda. Na závěr dne zastávka v TERME DI SATURNIA, kde se nachází termální pramen protékající nad travertinovými minikaskádami, možnost brouzdání v malých jezírkách.
6.den (st):Výlet do hlavního centra osídlení starých Etrusků: TARQUINIA (UNESCO) – jedno z nejvýznamnějších center etruské civilizace, nekropole s 6000 hrobkami (přístupných je asi 15) s nádhernou freskovou výzdobou, Archeologické muzeum s jednou z předních sbírek etruského umění. CERVETERI (UNESCO) – jedno z nejbohatších a největších etruských měst, nekropole s labyrintem ulic s hrobkami. V podvečer koupání.
7.den (čt):TIVOLI – jedinečný kulturní skvost nacházející se nedaleko Říma, VILA D' ESTE (UNESCO) s překrásnou zahradou plnou fontán a HADRIÁNOVA VILA (UNESCO) - působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. ŘÍM (UNESCO) - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna.Řím.Večer odjezd do Prahy.
8.den (pá):Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000