crosssearch

Malebné Como a Ligurská riviéra

Poznávací zájezdy, Itálie

Odjezd z ČR ve večerních hodinách do severní Itálie, do městečka Como. Příjezd k jezeru Lago di Como, nejatraktivnějšímu z italských jezer. Jeho břehy jsou posety idylickými vesničkami, luxusními vilami a svěžími zahradami, nad nimiž se vypínají zalesněné kopce a skalnaté vrchy.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
Odjezd z ČR ve večerních hodinách do severní Itálie, do městečka Como.

2. den:
Příjezd k jezeru Lago di Como, nejatraktivnějšímu z italských jezer. Jeho břehy jsou posety idylickými vesničkami, luxusními vilami a svěžími zahradami, nad nimiž se vypínají zalesněné kopce a skalnaté vrchy. Projdeme se úzkými uličkami městečka Como, budeme mít čas na toulky po obchůdcích či posezení u lahodné italské kávy. Ubytování v hotelu v oblasti Como, nocleh.

3. den:
Snídaně a odjezd do švýcarského Lugana, největšího města kantonu Ticino. Leží na březích stejnojmenného jezera, lemovaného masivními horami San Salvatore a Bré. Během prohlídky uvidíme katedrálu San Lorenzo ze 13. století, neoklasicistní budovu Villa Ciani, ve které dnes sídlí Muzeum moderního umění a kostel Santa Maria degli Angeli se vzácnými renesančními freskami. Pak zamíříme k Lago di Maggiore, vychutnáme si malebné přírodní scenérie a navštívíme lázeňské městečko Stressa, které nám nabídne výjimečný výhled na protilehlé Boromejské ostrovy. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den:
Snídaně a odjezd na Ligurskou riviéru, známou jako květinový ráj. První zastávkou bude Rapallo, pak malebná Santa Margherita Ligure a nakonec půvabné, ačkoli kosmopolitní Porto Fino s malebnými starými domy dokazujícími jeho historii. Později odjedeme do Janova, který patří k největším přístavům ve Středozemním moři. Absolvujeme krátkou prohlídku města, během níž uvidíme románskou katedrálu San Lorenzo, náměstí Piazza de Ferrari s Dóžecím palácem, starý přístav Porto Antico, rodný dům Kryštofa Kolumba a kostel San Matteo, ve kterém je pohřben jiný významný Janovan, generál Andrea Doria. Budeme mít čas i na nákupy v jednom z nejznámějších obchodních center nedaleko Janova. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den:
Snídaně odjezd do Florencie. Prohlédneme si Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, baziliku Santa Croce, Giottovu legendární zvonici Kampanillu, chrám Santa Maria del Fiore a most Ponte Vecchio. Projdeme kolem domu Danteho, baptistéria San Giovanni a baziliky San Lorenzo. na náměstí Piazza Republica si uděláme pár zajímavých záběrů historických kavárniček Cafe Gilli a Paszkowski. Ubytování v hotelu, nocleh.

6. den:
Po snídani odjezd do Verony, legendárního města Shakespearových věčných milenců. Během krátké prohlídky uvidíme dobře zachovanou arénu, krásné náměstí Piazza dei Signori, i slavný balkón v Casa di Giulietta a sochu Julie. Pak odjedeme do Benátek; vaporetem se přepravíme do centra města a prohlédneme si Náměstí sv. Marka s bazilikou, Dóžecí palác, Most nářků, Ponte Rialto a několik zajímavých sakrálních staveb. Ubytování v hotelu, nocleh.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, přepravu dle programu, 5x ubytování ve 4 * hotelu se snídaní, služby českého / slovenského průvodce, DPH, přepravu vaporetem, pobytovou taxu

Cena nezahrnuje

vstupné do muzeí a historických objektů, cestovní pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000