crosssearch

Lombardie, Piemont, přímořské Alpy a Ligurská riviéra

Poznávací zájezdy, Itálie

Poznávací okruhy - Itálie

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách, přejezd přes Rakousko do Itálie.

2.den (so): CREMONA – kouzelné historické lombardské město s katedrálou, pěkným náměstím a nejvyšší italskou středověkou věží, na kterou je možno vystoupit (nádherné výhledy na centrum města). Město také proslavil Antonio Stradivari, který je významným představitelem cremonské houslařské tradice pokračující dodnes. PIACENZA – původní římská osada v Pádské nížině s Palazzo Farnese z r. 1558, hlavním náměstím Piazza dei Cavalli a lombardsko-románskou katedrálou z 12. – 13. stol.

3.den (ne): LAGO MAGGIORE – asi nejznámější alpské velké jezero, obklopené úchvatnou horskou scenérií. Krásné městečko STRESSA s nádhernými paláci, romantickými promenádami po pobřeží jezera a kvetoucími zahradami s palmami a pomerančovníky. Možnost plavby na BOROMEJSKÉ OSTROVY a návštěvy ISOLA BELLA se známým zámkem a krásnými Boromejskými zahradami. LOCARNO – barevné město se zahradami ve švýcarské části jezera.

4.den (po): MILANO – moderní, životem pulsující metropole Lombardie, kde se mezi luxusními obchody a elegantními kancelářskými budovami nachází i jedinečný gotická katedrála, nejslavnější opera na světě - La Scala a další pozoruhodnosti. CERTOSA DI PAVIA – nejkrásnější klášter v Evropě, dokonalé vyjádření lombardské gotické a renesanční architektury, sloužil jako mauzoleum pro milánskou vládnoucí středověkou dynastii Visconti. PAVIA – malebné, klidné historické město u řeky Ticino, kdysi hlavní město Lombardie, s mnoha románskými a renesančními stavbami.

5.den (út): ALBA – brána do kraje vinic v regionu Piemont (víno Barolo, Barbaresco a Barbera), historické středověké věže šlechty, kostely a středověké domy, gotická katedrála San Lorenzo. PŘÍMOŘSKÉ ALPY – prosluly hlubokými údolími i pěknou vysokohorskou přirodou. ENTRANQUE – vstupní brána do Přímořských Alp a NP Mercantour z italské strany. Příjemné, fotogenické městečko rozložené ve zvlněném terénu s vyhlídkami na okolní vysoké hory. Pěkné typicky italské náměstí s podloubím, Dóm, od kterého jsou pěkné výhledy, pěší zóna aj. Přejezd na Ligurskou riviéru.

6.den (st): SAN REMO (UNESCO) – přímořské letovisko, kde šlechta na konci 19. stol. objevila radovánky, které nabízí Italská riviéra. San Remo leží mezi dvěma mysy – Capo Verde a Capo Nero, díky mírnému klimatu se stalo světoznámým místem rekreace anglické buržoazie a ruské aristokracie. Mezi nejvýznamnější památky patří katedrála S. Siro v lombardsko-románském stylu, ruský kostel, saracénská věž, postavená pro obranu starého města zvaného La Pigna – jedlová šiška. IMPERIA – město ležící u ústí stejnojmenné řeky, podle které byla pojmenována dvě spojená města Oneglia a Porto Maurizio. Prohlídka slavnější a krásnější části Imperie – Porto Maurizio, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz a skládá se z řady středověkých náměstí a ulic. LAIGUEGLIA – stará námořní vesnice se středověkými uličkami s oblouky a arkádami, typickými pro městečka Ligurie. Barevné romantické domy postavené kolem monumentálního kostela San Matteo.

7.den (čt): NOLI – vesnice s neskutečně dlouhou a bohatou historií, široká písečná pláž (možnost koupání), středověké věže, románsko-byzantský kostel San Paragorio, a vysoko na zalesněném svahu rozpínající se středověké opevnění a ruiny Castello Monte Ursino s dalekým výhledem. JANOV – prohlídka metropole Ligurie, významné přístavní město, historické centrum bylo zařazeno na seznam UNESCO, dominantou města je maják Lanterna, dóm sv. Vavřince, brána La Porta Soprana. Město je také na každém kroku spojeno s Kryštofem Kolumbem, jehož jméno nesou různé budovy a dokonce i letiště. Noční přejezd do ČR.

8.den (pá): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000