crosssearch

Lago di Garda a opera ve Veroně

Poznávací zájezdy, Itálie

VERONA (UNESCO) - MUZEUM OLIVOVÉHO OLEJE - SIRMIONE - MALCESINE - RIVA DEL GARDA - VODOPÁDY VARONE - COLOGNA - LAGO DI TENNO - ROVERETO

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odjezd z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) v brzkých ranních hodinách. Večer se ubytujeme v oblasti italského jezera Lago di Garda, které je největším italským jezerem.

2. den

Po snídani pojedeme do opěvované Verony, města Romea a Julie, kde zavítáme k velkolepé románské bazilice San Zeno Maggiore, prohlédneme si muzeum uvnitř hradu Castel Vecchio, dále na jedny z nejmalebnějších italských náměstí – Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, v jejichž okolí lze najít množství paláců, pomníků a kostelů. Podíváme se na náhrobky Scaligerů a na město shlédneme z 84 m vysoké věže Torre Lamberti. Na náměstí Bra, které samo o sobě stojí za prohlídku, si prohlédneme římský amfiteátr z 1. století po Kristu a samozřejmě nezapomeneme na Juliin dům se slavným balkónem i místo posledního odpočinku nešťastné Julie. Za antickým mostem Ponte Pietra najdeme pozůstatky římského divadla a nádhernou renesanční zahradu Giardini Giusti. Návrat na hotel.

3. den:

Po snídani navštívíme Muzeum olivového oleje, kde se seznámíme s jeho výrobou a možnostmi použití. Další návštěvou bude degustace místních lahodných vín oblasti Bardolino v jednom z vinařství. Odpoledne se seznámíme s antickou a středověkou částí malebného městečka Sirmione na jižním břehu jezera Lago di Garda, které bylo postaveno na termálních pramenech Boiola, které se využívaly k léčení. Začneme půlhodinovým výletem lodí a poté se projdeme podél pobřežní promenády i živými uličkami s obchůdky. Volna můžeme využít k odpočinku na pláži. Návrat na hotel a podvečerní odjezd na představení opery ve Veroně. Návrat na hotel po představení cca 2 hod po půlnoci.

4. den:

Dopoledne pojedeme do Malcesine, kde se projdeme křivolakými uličkami a můžeme navštívit místní oblastní muzeum umístěné uvnitř hradu Castello Scaligero ze 13 století. Zájemci se mohou pokochat vyhlídkou z Monte Baldo, kde je vyveze atraktivní lanovka otáčející se kolem vlastní osy do výšky 1.750 m. Pokračovat budeme na sever jezera do Riva del Garda a po krátké zastávce vyjedeme na místo, na kterém se kdysi před tisíci lety potkalo několik přírodních elementů, aby vznikla unikátní podívaná – vodopády Varone. Přes středověkou vesničku Cologna budeme pokračovat k tyrkysovému jezeru Lago di Tenno. Návrat na hotel.

5. den:

Po snídani odjezd k Roveretu. Prohlédneme si kruhový dvoupatrový památník Castel Dante, který byl postaven v letech 1936 až 1938 a je zde pochováno více než 20.000 obětí první světové války – italských, rakouských, československých a maďarských, známých i neznámých, jejichž ostatky sem byly převezeny z různých válečných hřbitovů. Nedaleko odtud budeme obdivovat jeden z největších zvonů na světě, který byl ulit ze zbraní, které zůstaly na polích, loukách a v lesích a svým hlasem měl připomínat památku obětí boje za svobodu: La Campana dei Cauduti – Zvon padlých. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu do ČR. Příjezd ve večerních, nočních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000