crosssearch

Karibik Středomoří - Gargano a Apulie

Poznávací zájezdy, Itálie

Na jihu Itálie, na poloostrovech Gargano a Salento se rozprostírá Apulie, která si díky svému členitému pobřeží, útesům porostlým borovicemi a olivovníky, mořským jeskyním, písečným plážím, díky malým rybářským přístavům a exotickým kamenným vesnicím, ale hlavně díky průzračné...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Na jihu Itálie, na poloostrovech Gargano a Salento se rozprostírá Apulie, která si díky svému členitému pobřeží, útesům porostlým borovicemi a olivovníky, mořským jeskyním, písečným plážím, díky malým rybářským přístavům a exotickým kamenným vesnicím, ale hlavně díky průzračné vodě právem vysloužila přízvisko „Karibik Středomoří“ a pobřeží získalo „modrou vlajku“. Tato část Itálie nabízí kouzelní místa prodchnutá dlouhou historií i velice zajímavá místa přírodní.


Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (pá): Příjezd na POLOOSTROV GARGANO: bílé městečko VIESTE, krasové skalní útvary, fakult. lodí podél pobřeží do přímořských jeskyní nebo turistika, koupání. Nocleh.

3.den (so): CASTEL DEL MONTE - hrad Fridricha II. Štaufského, (UNESCO). Historické městečko POLIGNANO, přejezd na ubytování v GALLIPOLI.

4.den (ne): POLOOSTROV SALENTO: koupání a relaxace u Jónského moře, v podvečer přístav GALLIPOLI, pevnost, živé středověké uličky, hospůdky, fakultativně návštěva lisovny oleje.

5.den (po): DEN PRO EXOTICKOU APULII: letoviska v ÚDOLÍ VALLE D’ITRIA. Druhá největší krápníková jeskyně Evropy GROTTE CASTELLANA. Rázovitá ves s bílými kruhovými domky ALBEROBELLO (UNESCO), hrazená města LOCOROTONDO a MARTINA FRANCA.

6.den (út): Odpočinek na pláži, koupání, pozorování západu slunce.

7.den (st): Typické trhy v GALLIPOLI (sýry, uzeniny). Přejezd poloostrova Salento na písčité pláže pod vysokými ÚTESY TORRE DELL’ ORSO. Odpolední zastávka u dolmenu v olivovníkovém háji. Podvečerní LECCE, město jihoitalského baroka s monumentální katedrálou.

8.den (čt): Celodenní fakultativní výlet až na samý podpatek boty Itálie, MARINA DI LEUCA, poutní kostel. Fakult. lodí podél pobřeží nebo koupání a pobyt na pláži. Starověký přístav OTRANTO, katedrála s bohatou mozaikovou výzdobou, pevnost s výhledem na Albánské hory.

9.den (pá): Volný den u moře. Odpoledne fakult. prohlídka vinařských závodů s ochutnávkou a nákupem apulských vín a olivových olejů.

10.den (so): Pobyt u moře, večer odjezd.

11.den (ne): Příjezd do ČR večer.

Ubytování: apartmány na poloostrově Salento s možností vaření

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 7x ubytování v apartmánech na poloostrově Salento s možností vaření
* 1x ubytování se snídaní na poloostrově Gargano

Fakultativně: Výlet 8. den (příplatek: 550 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000