crosssearch

Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary

Poznávací zájezdy, Itálie

CAPO VATICANO - TROPEA - PIZZO CALABRO - TAORMINA - MESSINA - LIPARI - VULCANO - STROMBOLI

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odpoledne odlet z ČR do Kalábrie. Přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování. Ubytování na Capo Vaticano, cca 300m od jedné z nejkrásnějších pláží Kalábrie

2. den

Pobyt na Capo Vaticano, odpočinek, koupání, pobyt na pláži. Odpoledne fakultativně projížďka lodí podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením ve zdejších restauracích.

3. den:

Dopoledne volno, koupání. Odpoledne půldenní výlet autobusem podél pobřeží bohů. Nejdříve navštívíme historické město Pizzo Calabro vystavěné nad zálivem. K největším zajímavostem města patří Aragonským hrad Castello Murat, kde byl vězněn a popraven neapolský král, švagr Napoleona Joachim Murat. Procházku přes náměstí Republiky a uličkami plnými obchůdků, fontán i kostelů určitě doplníme i ochutnávkou místní speciality, zmrzliny tartufo. Podíváme se i na malý kostelík Chiesetta di Piedigrotta vytesaný do skály na pláži s mnoha ze skály vytesanými sochami světců, andělů i biblických výjevů. Po prohlídce přejedeme do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Celodenní odpočinek na pláži u moře. Odpoledne fakultativně výlet lodí na ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15ti minutových intervalech. Po příjezdu na ostrov možnost procházek nebo večeře v restauraci a poté se za tmy vydáme lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budeme pozorovat výbuchy sopky. Nenechte si ujít jeden z nejpůsobivějších zážitků. Pozdě večer návrat na ubytování.

5. den:

Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. Možnost oběda v restauraci. Po prohlídce Taorminy se přesuneme do města Messiny, kde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět na ubytování.

6. den:

Celodenní výlet lodí, při kterém poznáme jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijeme si i koupání. Navštívíme 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budeme moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět na ubytování.

7. den:

Celodenní odpočinek, volno, koupání, pobyt na pláži.

8. den:

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000