crosssearch

Jižní Itálie - krásná neznámá

Poznávací zájezdy, Itálie

Trasa Jižní Itálie

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet z Prahy do Neapole. Transfer do Caserty, barokního královského paláce a jednoho z největších zámeckých areálů v celé Evropě. Zámek byl postaven za vlády Bourbonů v 18. století v době získání jejich vlády nad Neapolskem a Sicílií jako jejich rezidenční sídlo a byl inspirován nejen slavnými Versailles, ale i španělským Palacio Real. Uvnitř se nachází přes 1200 místností, z nichž vyniká především Pinakotéka s portréty Bourbonů a místní divadlo, nicméně obdiv si zaslouží i rozlehlé zahrady zámeckého parku. Transfer na ubytování v oblasti Neapole, nocleh.

2. den: Po snídani odjezd k vulkánu Vesuv, výjezd na Vesuv s fantastickým výhledem na okolní krajinu a možnost individuálního výstupu ke hraně kráteru tohoto vulkánu. Poté navštívíme Flegrejská pole, která byla spolu s Pozzuoli ve své době věhlasnější a důležitější než samotná Neapol. Odjezd do nedalekého městečka Cuma, vůbec prvního místa v Itálii, které bylo osídleno Řeky, a proslaveného jeskyní, ve kterém pobývala Michelangelem ztvárněná Sibyla Kumánská. Poté navštívíme Pozzuoli a ve spodních patrech velmi dobře zachovalý Flavijský amfiteátr o kapacitě 20000 diváků, rozsáhlé podzemní chodby či tržiště s názvem Serapidův chrám. Odpoledne se nám nabídne ke srovnání druhý, byť vyhasínající vulkán této oblasti – Salfatara, jehož kráter si budou moci ti neodvážnější prohlédnout velmi zblízka. Cesta zpět do hotelu panoramatickou neapolskou krajinou.

3. den: Snídaně, odjezd do přístavu, fakultativní výlet lodí na ostrov Capri, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Tyrhénském moři, který byl oblíbeným místem již starověkých císařů. Volno k prohlídce ostrova, při níž nezapomeňte navštívit Tiberiovu vilu nebo Modrou jeskyni. Odpoledne návštěva Pompejí, významného města z doby antického Říma, které bylo zničeno při sopečné erupci Vesuvu a pod vrstvou sopečného bahna a popela zakonzervováno do dnešních dnů. Individuální prohlídka zdejších vykopávek. Návrat do hotelu, nocleh.

4. den: Po snídani odjezd do Amalfi, hlavního a nejdůležitějšího města amalfitánského pobřeží, ve kterém se snoubí pohledy na nádhernou přírodu a úchvatné historické památky, jako např. katedrálu a mnoho dalších chrámů. Odpoledne transfer do Paesta, města starobylých archeologických vykopávek, jehož místní starobylé chrámy patří mezi nejcennější antické památky na italském území. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den: Po snídani odjezd do Neapole, individuální prohlídka města, transfer na letiště v Římě, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000