crosssearch

Jižní Itálie - kamenná krása Apulie

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

- země oliv, slunce a jedinečných "Trulli" Jižní Itálie, to je sluncem vybělená krajina, mořské scenérie, stříbrné olivové háje, města na vrcholcích kopců, lidová hudba taranta, letní karnevaly. Navštívíme skutečné perly této části Itálie - jedinečnou oblast homolovitých...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

- země oliv, slunce a jedinečných "Trulli"

Jižní Itálie, to je sluncem vybělená krajina, mořské scenérie, stříbrné olivové háje, města na vrcholcích kopců, lidová hudba taranta, letní karnevaly. Navštívíme skutečné perly této části Itálie - jedinečnou oblast homolovitých městeček trulli, nejdelší přírodní labyrint Itálie včetně Bílé jeskyně, fascinující Materu, středověké Bari i Saletinský poloostrov s příchutí řecké minulosti. Vítejte v jedinečné Apulii!

Program zájezdu

1.den (pá):V pozdních odpoledních hodinách odjezd z ČR do Itálie.
2.den (so):Průjezd italskou části Marche a Abruzzo do přímořského letoviska v Apulii na ubytování. Odpoledne ubytování, odpočinek, pobyt u moře.
3.den (ne):Výlet na vápencovou náhorní plošinu MURGIA (473 m n. m.). Rozeklaná krajina s průrvami, kruhové kamenné domy - trulli. Zde navštívíme a budeme obdivovat město bílých krátkých špičatých střech ALBEROBELLO (UNESCO) - stará čtvrť Rione Monti s více něž 1 000 trulli. Nevynecháme návštěvu neobyčejně krásných vápencových jeskyní Grotte di Castellana - nejdelší přírodní labyrint Itálie, Grotta Bianca (bílá jeskyně) - bílá jeskyně plná stalaktitů. Závěr dne bude patřit jednomu z nejkrásnějších italských měst LOCOROTONDO - třpytivě bílý shluk budov na vršku kopce, ulice v barvě slonoviny, kostel Santa Maria della Graecia.
4.den (po):Pobyt u moře.
5.den (út):Výlet Basilicata - úžasná horská pásma, vesnice splývající se skalisky, Carlo Levi a jeho vynikající kniha Kristus se zastavil v Eboli dokumentuje drsný život zdejších vesničanů. Čeká nás pozoruhodná MATERA (UNESCO) - směsici tmavých budov v barvě žuly korunují dvě rokle, ze kterých se zatočí hlava. Prohlídka zdejších výjimečných jeskynních obydlích ve čtvrti Sassi (kamenné domy a kostely vytesané v jeskyních a na útesech) - Mel Gibson - Utrpení Krista. Městečko METAPONTO spojené s Pythagorasem, řecké ruiny - divadlo, chrám Tempio di Apollo Licio, Tavole Palatine (paladiovské stoly). Historické město a přístav TARANTO - středověké centrum, zbytky Poseidonova chrámu, katedrála - jedna z nejstarších apulijských románských staveb, kolosální Palazo del Governo.
6.den (st):Pobyt u moře.
7.den (čt):Výlet na Saletinský poloostrov, jenž si zachovává příchuť řecké minulosti. Třpytivé město kostelů LECCE - město postavené z kamene, jedinečná barokní architektura, Piazza del Dumo s katedrálou od Giuseppe Zimbala a biskupským palácem Palazzo Vescoville, významná bazilika Santa Croce, římské památky - amfiteátr Teatro Romano z 1. stol. př. n. l., sloup Colonna di St. Oronzo s bronzovou sochou. Nezapomeneme na krásné GALLIPOLI - středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. Opevněné historické centrum městečka OTRANTO - ohromné hradby, úzké uličky, románská katedrála - mozaiková podlaha Strom života. Panoramatická cesta na nejjižnější cíp Saletinského poloostrova krásný mys Santa Maria di Leuca, kde se slévá Jónské a Jaderské moře.
8.den (pá):Prohlídka záhadného hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO) - jedna z nejznámějších památek jihu Itálie. Středověké elegantní BARI - prohlídka starého města Bari Vecchia - labyrint uliček, rozkošná náměstí na kterých se tísní 40 kostelů, Sloup spravedlnosti, bazilika San Nicola - postavená pro uložení ostatků sv. Mikuláše, Štaufský hrad - normanská stavba na rozvalinách římské pevnosti... V Bari se skvěle nakupuje, individuální volno k nákupu apulijských specialit - sýr caciocavallo podolico, různé druhy mozzarely, bílé víno Verdeca či ochutnání grilovaných olihní.
9.den (so):Pobyt u moře. V podvečerních hodinách odjezd do republiky.
10.den (ne):Příjezd v poledních hodinách do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000