crosssearch

Jarní Sardinie

Poznávací zájezdy, Itálie

Zájezd zaměřený na přírodní krásy ostrova Vás zavede na krásné pláže, skalní útvary, rozeklané pobřeží ale i do zajímavých městeček a letovisek a též k prehistorickým památkám.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Sardinii.

2.den (so): Příjezd do městečka ISOLA ROSSA - barevné skály, krásná příroda a pláže.

3.den (ne): Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMA TRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D'ELEFANTE.

4.den (po): Odpočinek u moře.

5.den (út): CAPO D'ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

6.den (st): Odpočinek u moře.

7.den (čt): Pobyt u moře. Pro neposedné výlet jižním směrem do vnitrozemí Sardinie. Vrchol MONTE ORTOBENE (955 m) – pěší procházka, ze které je pěkný pohled město Nuoro a okolní hory. Zastávka u nuragské vesnice SERRA ORRIOS. Vesnice měla přes 100 kamenných chýší, svatyně, studny. Odpoledne koupání v CALA GONONE – jeden z nejzajímavějších koutů Sardinie, malebné letovisko pod NP Gennargentu.

8.den (pá): Odpočinek u moře.

9.den (so): Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí.OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.

10.den (ne): Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000