crosssearch

Jak Chutná Toskánsko

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Program zájezdu: 1.den: odjezd v ranních hodinách z Brna. Cesta non-stop přes Rakousko. V odpoledních hodinách příjezd do oblasti San Daniele na severu Itálie známé výrobou nejlepší sušené šunky. Prohlídka výrobny Prosciutto je spojena s degustací – ochutnávka šunky...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1.den: odjezd v ranních hodinách z Brna. Cesta non-stop přes Rakousko. V odpoledních hodinách příjezd do oblasti San Daniele na severu Itálie známé výrobou nejlepší sušené šunky. Prohlídka výrobny Prosciutto je spojena s degustací – ochutnávka šunky sušené 24 měsíců, místního salámu a sýra Montasio, domácích těstovin se šunkou, Grissini / chléb, červené víno Cabernet, bílé víno Friuli, dezert domácí výroby, káva. Možnost nákupu domácích produktů přímo ve výrobně. Pokračujeme do oblasti Toskánska. Večer ubytování.

 

2.den: snídaně, přesun do městečka Volterra, které patří mezi nejstarší města založené Etrusky. Zastávka ve výrobně sýrů s možností ochutnat a nakoupit sýry pecorino, Marzolino, Tartuf, Ricotta... V okolí San Gimignano následuje enogastronomická degustace přímo u výrobce vína spojená s večeří „Toscana Lux“. Zahrnuje vína nejen z oblasti Chianti, ochutnávku panenského olivového oleje + vzácného oleje z lanýže, třicetiletý ocet Balsamico, místní speciality jako toskánské salámy, sýry, bruschettu, toskánské lasagne a mandlové Cantuccini.

Celá degustace je většinou doprovázena výkladem o vínech. Po vydatné degustaci vás čeká neopakovatelná atmosféra San Gimignano s kamennými věžemi, přezdívaného také „středověký Manhattan“. Večerní návrat do ubytování.

 

3. den: po snídani odjezd do středověkého opevněného městečka Monteriggioni s nádherným výhledem z hradeb do okolí. Pokračujeme do Sieny 20 km, nejdokonalejšího a nejzachovalejšího středověkého města v Itálii. Návštěva Sieny je v Toskánsku nezbytná. V jejím srdci leží Campo, nejslavnější náměstí s dějištěm koňských dostihů, tzv. Palio. Nedaleko se tyčí velkolepá gotická Sienská katedrála s magickým labyrintem uliček. Večeře s vínem ve vinotéce v Casole d‘Elsa, kterou navštívil během natáčení i Tom Hanks. Návrat do ubytování.

 

4. den: po snídani odjezd do Florencie, cca 2 hodinová prohlídka města s průvodcem. Navštívíme náměstí – Piazza del Duomo – srdce Florencie a Piazza delle Signoria se známým Pallazzo Vecchio, nejznámější kostely Santa Croce a Santa Maria Novella, Ponte Vecchio – starý most se zlatnickými obchůdky. V rámci volného času v centru Florencie si můžete vychutnat kávu v Rivoire – nejznámější florentské kavárně, nebo si prohlédnout umělecké skvosty v galerii Uffizi. Odpoledne přesun do Outlet Barberino di Mugello, shopping, informace na www.mcarthurglen.it/barberino Večer odjezd do ČR.

 

5.den: příjezd do Brna v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000