crosssearch

Italský sever a Mont Blanc

Poznávací zájezdy, Itálie

Trasa zájezdu: Lago di Garda o Lazise o Bergamo o Varallo o Stresa o Lago Maggiore o Mont Blanc o Aosta o Torino o Casale Monferrato o Miláno Program: 1. den: ve večerních hodinách odjezd z ČR přes Rakousko do Itálie. 2. den: průjezd po východní straně největšího...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Lago di Garda o Lazise o Bergamo o Varallo o Stresa o Lago Maggiore o Mont Blanc o Aosta o Torino o Casale Monferrato o Miláno

Program:

1. den: ve večerních hodinách odjezd z ČR přes Rakousko do Itálie.

2. den: průjezd po východní straně největšího a nejoblíbenějšího italského jezera Lago di Garda s krátkou zastávkou v městečku Lazise. Pokračování na prohlídku Bergama, hlavního města stejnojmenné provincie se známým kostelem Santa Maria Maggiore a Cappella Colleoni, hrobkou s bohatou mramorovou fasádou v renesančním stylu. Poté prohlídka města Varallo s církevním komplexem 45 kaplí a bazilikou Sacro Monte nacházející se nad Varallem. Nocleh.

3. den: po snídani navštívíme lázeňské městečko Stresa a vitrážovou dílnu, poté si prohlédneme jezero Lago Maggiore, fakultativní výlet lodí po Borromejských ostrovech. Jedním z nich je např. Isola Bella (Krásný ostrov) se zámkem a nádhernými Borromejskými zahradami na deseti terasách nebo Isola dei Pescatori (Ostrov rybářů). Možnost koupání. Nocleh.

4. den: v ranních hodinách vyjedeme lanovkou z La Palud na Punta Helbronner, odkud se nám naskytne krásný výhled na Mont Blanc (Monte Bianco), nejvyšší vrchol Alp (lanovka pokračuje do Chamonix). Návštěva nejvýše položené botanické zahrady v Evropě. Odpoledne pokračování do městečka Aosta, které si díky velkému množství římských staveb vysloužilo přezdívku Řím Alp. Průjezd údolím Valle d´Aost­a s mnoha románskými a gotickými hrady a zámky, návštěva jednoho z nich - pohádkový zámek Fenis. Nocleh.

5. den: po snídani navštěva kostela Basilica di Superga, papežský pokoj a místo posledního odpočinku savojských králů. V katedrále piemontské metropole Torino prohlídka vzácné relikvie - Turínského plátna, podíváme se, jak se žilo v přepychovém královském paláci, a z Mole Antonelliana je možné pozorovat celé město jako na dlani. Závěrem dne návštěva městečka Casale Monferrato. Nocleh.

6. den: po snídani prohlídka jednoho z nejzajímavějších klášterů v Evropě - Certosa di Pavia. Průvodcem bude jeden z cistercián­ských mnichů, který poodhalí i zákulisí každodenního mnišského života. Zájezd bude ukončen prohlídkou druhého největšího města Itálie - Milánem. Prohlídka milánského Dómu, možnost výstupu na střechu, která umožňuje vyhlídku na celé Miláno, zámek Castello Sforzesco i budovu opery La Scala. Fakultativně návštěva kláštera Santa Maria delle Grazie se světoznámou Poslední večeří Páně od Leonarda da Vinciho. Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

7. den: návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000