crosssearch

Italská Klenotnice

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Nový zájezd do kraje Emilia-Romagna, kde se nachází neobyčejné množství památek světového významu.

Konečná cena za osobu od: 7 390 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Nový zájezd do kraje Emilia-Romagna, kde se nachází neobyčejné množství památek světového významu: byzantské mozaiky v Ravenně a okolí, románské chrámy, renesanční památky v Urbinu, Rimini, Bologni a Ferraře a mnoho jiného. Bez nočního přejezdu na cestě tam, s polopenzí.

1. den:
Odjezd z Olomouce ve 4.00 přes rakouské Alpy do Itálie, odpoledne prohlídka románského opatství POMPOSA, ubytování v hotelu v přímořském letovisku, večeře.

2. den:
Dopoledne si prohlédnete rodné město Raffaella Santiho URBINO s vévodským palácem (prototyp renesanční rezidence) a obrazárnou (UNESCO), odpoledne navštívíte samostatnou republiku SAN MARINO a v podvečer uvidíte středověké jádro RIMINI (Tempio Malatestiano, románské vládní paláce, hrad Malatestů). Návrat do hotelu, večeře

3. den:
Ráno prohlídka chrámu SANT'APOLLINARE IN CLASSE s cennými mozaikami (UNESCO), poté další slavné mozaiky v RAVENNĚ (bazilika San Vitale, mauzoleum Gally Placidie aj. - vše v UNESCO), odpoledne starobylá, rozlehlá, ,,učená, tučná a červená" BOLOGNA s nejstarší evropskou univerzitou, největším farním kostelem světa, hrobem sv. Dominika, sochařskými díly Michelangela a Jacopa della Quercia, jednou z nejdůležitějších obrazáren Itálie a proslulou gastronomií. Návrat do hotelu, večeře.

4. den:
Dopoledne prohlídka bizarního městečka COMACCHIO, které působí jako zmenšenina Benátek a je známé nakládanými úhoři, v případě zájmu lze v místním muzeu vidět starořímskou loď objevenou archeology. Po poledni příjezd do FERRARY (UNESCO) a podrobná prohlídka tohoto stále ještě nedoceněného města: gotická čtvrť, renesanční palácová čtvrť, katedrála, hrad rodu Este, renesanční letohrádky (Palazzina di Marfisa d'Este, Palazzo Schifanoia se slavnými freskami). Volno k procházkám, večeři apod. Kolem 21.00 odjezd do ČR.

5. den:
Dopoledne návrat do Olomouce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000