crosssearch

Itálie - velký okruh - 1 cesta letecky

Poznávací zájezdy, Itálie

Putování po Itálii - kolébce evropské civilizace i pozdější renesance, zemi, která zrodila obrovské množství umělců, malířů, sochařů, ale i státníků. V našem novém kombinovaném zájezdu s návratem letecky z Neapole jsou zahrnuta všechna zajímavá a důležitá místa, která byste...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy, přejezd do Itálie.

2.den (pá): SIRMIONE – zastávka v malebném městečku na jihu jezera LAGO DI GARDA, vybudovaném při termálních pramenech, které pro léčebné účely využívali již staří Římané, krásná pobřežní promenáda mezi palmami, mohutný hrad. VERONA (UNESCO) – město Romea a Julie s vyhlášeným antickým amfiteátrem s výbornou akustikou, s řadou historických paláců významných italských rodů a s mnoha kostely s krásnou výzdobou. PADOVA – univerzitní město se stavbami z 12. – 15. stol. s obrovským náměstím se sochami a vodotrysky Prato della Valle a s malebnými historickým centrem.

3.den (so): BENÁTKY –putování světově proslulým městem rozloženým v laguně mezi pevninou a otevřeným mořem na 118 ostrůvcích při 150 kanálech, přes které se klene 400 mostů, s nábřežními promenádami i úzkými uličkami, s romantickými zákoutími, zejména ale s nespočetným množstvím palácových staveb a více než stovkou kostelů.

4.den (ne): FERRARA (UNESCO) – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. BOLOGNA – důležité univerzitní město s řadou historických památek, zejména s charakteristickými středověkými věžemi. Evropské město kultury 2000.

5.den (po): PISA (UNESCO) – prohlídka proslavené Piazza dei Miracoli s unikátním dómem, Baptisteriem, a zejména Šikmou věží. FLORENCIE (UNESCO) – perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova zvonice, Baptisterium, hrobka Medicejských, most Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.

6.den (út): Začátek prohlídky hlavního města Itálie – ŘÍMA (UNESCO): antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Palatin, Kapitol, Císařská fóra, Pantheon), Piazza Navona aj.

7.den (st): Dokončení prohlídky ŘÍMA: VATIKÁN (UNESCO) – sídlo hlavy katolické církve, chrám sv. Petra, možnost výstupu na kopuli, pro zájemce Vatikánská muzea. Přejezd na nocleh do oblasti Kampánie.

8.den (čt): CAPRI – trajekt na nejkrásnější ostrov Itálie (lodě se platí na místě). Capri je přezdíváno Ostrovem Sirén, Perlou Tyrhénského moře. Možnost plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, individuálně možnost plavby do Modré jeskyně.

9.den (pá): POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu r. 79 n.l., rozsáhlý archeologický areál. VESUV – sopka s výhledy na Neapolský záliv. NEAPOL (UNESCO) – krátká prohlídka hlavního města Kampánie, královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.

10.den (so): Odlet z Neapole do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000