crosssearch

Florencie, Řím, Vatikán (muzea zdarma)

Poznávací zájezdy, Itálie

Vydejte se s námi na toulky po romantické Florencii - kolébce renesance a také po hlavním městě Itálie. Nechte se okouzlit podmanivou atmosférou Říma se svými křivolakými uličkami plnými chutí a vůní italské kuchyně. Prohlédněte si na vlastní oči místa, kde se psaly světové...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Vydejte se s námi na toulky po romantické Florencii - kolébce renesance a také po hlavním městě Itálie. Nechte se okouzlit podmanivou atmosférou Říma se svými křivolakými uličkami plnými chutí a vůní italské kuchyně. Prohlédněte si na vlastní oči místa, kde se psaly světové dějiny. Vystoupejte až do kopule chrámu sv. Petra ve Vatikánu, odkud budete mít celý Řím jako na dlani. A až budete unaveni, zastavte se na chvíli v některé z kaváren na šálek kávy a lahodnou zmrzlinu. Objevte s námi tajemství jedinečného města, kde se potkává tisíciletá historie se současným životem místních.

Vatikánská muzea je komplex muzeí a galerií na trase dlouhé 7 km, kde je veřejnosti zpřístupněno 47 000 m2 expozic. Každou poslední neděli v měsíci je vstup do těchto vybraných muzeí zdarma, otevřeno od 9.00-12.30.

Muzeum Pia IV. a Klementa XIV

Muzeum Chiaramonti

Etruské muzeum

Egyptské muzeum

Lateránské světské muzeum

Řehořovo světské muzeum

Křesťanské muzeum

Misionářské etnologické muzeum

Muzeum moderního náboženského umění

Vatikánské historické muzeum

Program zájezdu:

1. den: odjezd z ČR.

2. den: návštěva Florencie - poklad italské architektury - Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova zvonice, slavné náměstí Signoria se sochou Davida, most ponte Vecchio, kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí, slavná Galleria degli Uffizi. Odjezd na ubytování.

3. den: snídaně, poté pěší prohlídka Říma: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontana di Trevi, Španělské schody, Pantheon. Individuální volno. Odjezd na ubytování.

4. den: prohlídka nejmenšího státu světa Vatikánu - Vatikánských muzeí, Sixtinské kaple s Michelangelovým posledním soudem. Prohlídka chrámu Sv. Petra - možnost vstupu do krypty s hroby papežů a výstup na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou, odpoledne Andělský hrad. Odjezd do ČR.

5. den: příjezd do ČR v dopoledních/odpoledních hodinách.

Minimální počet účastníků:

40.

Změna programu vyhrazena.

Poznámka:

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místa Brno a Jihlava, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, pojištění léčebných výloh, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městech, případná city taxa - platí se na místě.

Orientační ceny vstupného: Sixtinská kaple 16,00 EUR (6-18 let 8,00 EUR), San Angelo 12,50 EUR (do 18 let zdarma), kupole chrámu sv. Petra 8,00 EUR, Forum Romanum včetně Kolosea a pahorku Palatin 16,00 EUR (18-25 let 11,50 EUR), Galerie Uffizi ve Florencii 12,50 EUR (děti 6,25 EUR), poplatek za vjezd do Florencie 10 EUR/osoba bude vybírat průvodce, případná city taxa na místě cca 3 EUR/osoba/noc.

Doporučené kapesné: min. 80 EUR

Nástupní místa a orientační časy odjezdu:

Brno (14:00 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (15:00 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Praha (17:00 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule), Plzeň (18:30 z parkoviště před bránou Škoda u pneuservisu, Tyllova ulice) - bez příplatku

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000