crosssearch

Exotická Apulie a Gargano

Poznávací zájezdy, Itálie

GARGANO - VIESTE - PESCHICI - OSTROVY TREMITI - BARI - ALBEROBELLO - GALLIPOLI - LECCE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

GARGANO - VIESTE - PESCHICI - OSTROVY TREMITI - BARI - ALBEROBELLO - GALLIPOLI - LECCE

1. den:

V podvečerních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Kuřim 0Kč, Tišnov 0 Kč, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč, Praha 400 Kč).

2. den:

V dopoledních hodinách přijedeme na Gargano do letoviska Rodi Garganico, kde se ubytujeme. Poloostrov Gargano spadá do národního parku Parco Nazionale del Gargano a je vyhlášený svými jedinečnými bílými skalními útesy. Celé pobřeží je obklopeno piniovými lesy, olivovými háji, kaktusy, ale i fíkovníky, pomerančovníky a palmami. Odpoledne využijeme ke koupání a relaxaci na pláži.

3. den:

Volný den věnujeme koupání a odpočinku u moře.

4. den:

Dopoledne budeme relaxovat u moře a odpoledne se vydáme na výlet do romantického městečka Vieste, které stojí na vápencové skále a odkud je překrásný výhled na pobřeží. Založil ho mytický hrdina Pizzomunno, kterého žárlivé Sirény proměnily v kámen. Za lásku ke krasavici Crisaldě teď hlídá z výšky 25metrového útesu své město. Zavítáme také do starobylého městečka Peschici usazeného na strmé skále nad mořem. Město je jedním z nejmalebnějších míst v oblasti Gargana, je plné typických bílých domků a úzkých uliček. Večer se vrátíme na ubytování.

5. den:

Fakultativní výlet na ostrovy Tremiti, které jsou součástí velké mořské rezervace. V těchto vodách se nachází impozantní mořská socha světce Padre Pia. Dva nejvýznamnější ostrovy ze souostroví Tremiti jsou San Nicola a San Domino, oba jsou proslulé svojí krásou, průzračnou vodou a mořskými jeskyněmi. Budeme mít možnost se zde vykoupat, případně si udělat procházku k objevování mnohých romantických zákoutí. Návrat na ubytování, nocleh.

6. den:

Po snídani se vydáme do Apulie, které se přezdívá Karibik Středomoří. Prohlédneme si Bari,kde na nás dýchne atmosféra labyrintu ulic a uliček, uvidíme baziliku San Nicola a katedrálu San Sabino z konce 12. století, představitele vrcholné románské architektury. Poté přejedeme do vyhlášené oblasti trulli bílých domků s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. S více jak tisíci těmito domky se setkáme v kouzelném městečku Alberobello. Večer přijedeme na ubytování do Gallipoli.

7. den:

Dopoledne možnost koupání a relaxace u moře. Odpoledne se vydáme poznávat krásy starobylého rybářského města Gallipoli, jehož historické centrum se nachází na ostrůvku v moři. Čeká nás procházka po hradbách, prohlídka katedrály i starověké řecké fontány a nákupy v tradiční prodejně olivového oleje. Poté si užijeme koupání na karibské pláži Baia Verde. Naše putování zakončíme prohlídkou podvečerního Lecce, které je považováno za nejkrásnější město italského baroka. Procházka městem je nezapomenutelným zážitkem. Stavby v Lecce svítí do dálky charakteristickým nažloutlým vápencem a ohromují marnotratnou zdobností. Večer se vrátíme na ubytování.

8. den:

Koupání a relaxace u moře, nebo se můžeme věnovat poznávání města Gallipoli.

9. den:

Dopoledne se ještě vykoupeme a v odpoledních hodinách se vydáme na cestu do ČR.

10. den:

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000