crosssearch

Cesta za Etrusky

Poznávací zájezdy, Itálie

PITIGLIANO - SOVANA - TARQUNIA (UNESCO) - TUSCANIA - CAPRAROLE - BAGNAIA - CIVITA DI BAGNOREGIO - CASCATA DELLE MARMORE - BOMARZO - VITERBO - ORVIETO (UNESCO)

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Plzně, Prahy, Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč5) přes Rakousko do Itálie. Večer dojedeme na ubytování u jezera Bolseno.

2. den

Po snídani se vydáme do kraje Etrusků. Kolem kráterového jezera Bolseno dojedeme do Pitigliana s polohou vysoko nad jeskyněmi v útesech údolí Lante. Při pohledu z protějších kopců připomíná bochník chleba prohlodaný od myší – je to díky spoustě otvorů, oken a stěn domů z tmavého lávového kamene. Největšími atrakcemi horského městečka jsou středověké jádro s Palazzo Orsini ze 13. století s biskupstvím, pozůstatky akvaduktu, náměstí Piazza San Gregori, kostel San Rocco a skryté židovské ghetto. Za středověkou bránou Porta di Sovana narazíme na etruské hradby a etruské stezky Vie Cave, jimiž se projdeme. Poté se zastavíme v nedaleké malebné vesničce Sovana s jedinou ulicí vedoucí od hradních ruin ke katedrále. V okolí se nacházejí četné etruské hrobky. Po návratu na naše ubytování se můžeme jít vykoupat k jezeru přímo pod hotelem. Nachází se zde pláž a můžeme se zde občerstvit v některé z malebných hospůdek.

3. den:

Po snídani navštívíme na pobřeží Tyrhénského moře starověkou Tarquinii – významné centrum etruské civilizace a na vrcholku nedalekého kopce si prohlédneme nekropoli s téměř 6.000 hrobkami vyhloubenými v měkkém sopečném tufu (UNESCO). Ve městě mrtvých nahlédneme i dovnitř některých hrobek, abychom uviděli fresky s rozmanitými výjevy, které měly mrtvým připomínat tento svět. Odpoledne si uděláme volno ke koupání a odpočinku na pláži. Cestou zpět nás zastaví hradby a středověké věže Tuscanie zvedající se nad okolními nížinami. U městských hradeb nás zaujmou dva kostely v lombardském románském stylu San Pietro a Santa Maria Maggiore. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani prozkoumáme v Caprarole velkolepou venkovskou vilu Palazzo Farnese z 16. století, jejíž půdorys sleduje základy původní pětiboké pevnosti. Umně štukované vřetenové schodiště nás přivede do komnat s freskami s výjevy zachycujícími hrdinské příběhy ze života Herkula a rodu Farnesů. Po krátkém přejezdu se necháme zlákat jedinečnými renesančními zahradami Villy Lante v Bagnaia, které začal stavět slavný architekt italského manýrismu Vignola v roce 1562. Krásné sochy, četné fontány a bazény, vše vkusně obklopeno zelení, skrývají i žertovné překvapení pro své návštěvníky. Jedinou přístupovou cestou do vesničky Civita di Bagnoregio je 300 metrů dlouhá lávka pro pěší. Zavede nás do míst, kde se snad zastavil čas, do starobylé vesničky na skalnatém ostrově uprostřed krajiny tvarované sopečnou činností a erozemi.
Toto klidné místo nás přímo vybídne k posezení a k osvěžení slavným
místním vínem Est! Est!! Est!!! Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani se přidáme k obdivovatelům Cascata delle Marmore. Tyto nádherné umbrijské vodopády se řítí z výšky 165 metrů ve třech stupních přes travertinové kaskády. Jedná se o nejvyšší uměle vytvořený vodopád na světě, jenž patří k mistrovským dílům starověkých Římanů. Další unikátní podívaná nás čeká v Bomarzu pod zámkem Orsini, kde budeme objevovat tajemná zákoutí v nebývalém parku Sacro Bosco – Svatý les, dnes často nazývaném Park příšer. Mytologické postavy a fantastické bytosti vyrostlé ze skalisek nemají obdoby. Jejich tvůrcem byl sám Pirro Ligorio, jehož práce na svatopetrské katedrále v Římě a vilách v Tivoli patří k nejobdivovanějším v Itálii. V pozdním odpoledni se budeme toulat v úzkých uličkách čtvrti San Pellegrino, nejstarší a nejzachovalejší čtvrti ve Viterbo. Uvidíme půvabné středověké domy s věžemi, oblouky a vnějšími schodišti, náměstíčka s kašnami, dóm ze 12. století i úchvatnou lodžii Papežského paláce zbudovaného pro papeže, kteří Viterbo často navštěvovali. Návrat na ubytování. Večer se se zájemci vypravíme za nočním koupáním (21:30–01:00) do vyhlášených lázní Terme dei Papi. Zdejší prameny o teplotě až 58 °C jsou bohaté především na soli síry, vápníku a hořčíku. V noci návrat na ubytování.

6. den:

Snídaně. Po pozdním odjezdu z hotelu zavítáme do Orvieta (UNESCO) založeného Etrusky na 150 metrů vysokém tufovém skalisku. Do centra nás přiveze ozubnicová lanovka. Náš obdiv si zaslouží orvietský dóm s ohromující fasádou, s průčelím zdobeným mozaikami a reliéfy a vnitřními freskami z 15. století. Pozoruhodná je také studna, jež měla zásobovat město vodou v případě napadení. K vodní hladině míří dvě vzájemně se neprotínající spirálová schodiště se 248 schody, jimiž stoupali osli s nákladem vody. V malebných zákoutích Orvieta se rozloučíme s Itálií a odpoledne se vydáme na cestu zpět do ČR.

7. den:

V brzkých ranních hodinách návrat do Brna, do Prahy v dopoledních hodinách, následně do Plzně.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000