crosssearch

Bílé útesy poloostrova Gargano a památky Apulie

Poznávací zájezdy, Itálie

Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů,...

Konečná cena za osobu od: 11 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů, malých zálivů, pláží, rybářských vesnic a stále populárnějších malých rekreačních středisek. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (so): Příjezd na POLOOSTROV GARGANO, vyhlášený svými jedinečnými bílými útesy. Pobyt u moře.

3.den (ne): Pobyt u moře. V podvečer prohlídka městečka PESCHICI – jedna z nejmenších a nejhezčích vesnic v oblasti Il Gargano, starobylá vesnice usazená na strmé skále nad mořem.

4.den (po): Výlet po poloostrově. Průjezd zajímavou přírodní rezervací FORESTA UMBRA – les plný dubů, buků, tisů a pinií. Jedná se o nejmladší italský národní park. Zastávka u kláštera MONTE SANT´ANGELO – horské městečko (803 metry) proslavené třemi zjeveními Archanděla Michaela v l. 490 – 493. Čtvrté zjevení v 8. stol. vedlo k založení kláštera. Dnes je jeskyně, ve které došlo ke zjevením, jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii. Prohlídka MANFREDONIE – oblíbené přímořské letovisko, bývalé arcibiskupské sídlo založené ve 13. stol., Dóm, starobylá pevnost.

5.den (út): Pobyt u moře. V podvečer prohlídka městečka VIESTE – romantické městečko s pevností, ze které je krásný výhled na pobřeží.

6.den (st): Delší výlet na jih Apulie. Návštěva města BARI – atmosféra labyrintu ulic a uliček, katedrála di San Sabino z konce 12.stol., bazilika di San Nicola z r. 1087, oba kostely jsou příkladem vrcholné románské architektury. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ – jednopatrové bílé domky neznámého stáří s kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO – romantické městečko s více jak tisíci domky „trulli“, jehož název znamená „krásný strom“.

7.den (čt): Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na OSTROVY TREMITI – nejvýznamnějšími ostrovy jsou San Nicola a San Domino. Oba jsou proslulé krásou a průzračnou vodou, možnosti koupání, procházek po ostrovech i k historickým památkám.

8.den (pá): Cesta za románskými památkami Apulie. Hrad CASTEL DEL MONTE – jedna z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu, obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v l. 1229 – 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské. TRANI – město pyšnící se vynikající románskou katedrálou Sv. Mikuláše s pozoruhodnými bronzovými portály. BARLETTA – město oživené další významnou románskou katedrálou. Dále zde stojí největší existující římská bronzová 15 metrů vysoká socha římského císaře, pravděpodobně Valentiniana I. (4.stol. n.l.)

9.den (so): Pobyt u moře. Odpoledne odjezd do Čech.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Ubytování: apartmán/chatka - dvoulůžkové ložnice

Cena zahrnuje:

* průvodce
* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* 7x ubytování v apartmánech/chatkách (dvoulůžkové ložnice)

Fakultativně: studio pro 2 osoby: 1200 Kč/os.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000