crosssearch

Benátky a Milán - města kontrastů

Poznávací zájezdy, Itálie

Pobyt, který vás zavede na jedné straně do vyparáděného turistického města Benátky, spojovaného se zamilovaností, romantikou, plné historických památek, a na druhé straně zavítáte do Milána, které je spolu s Turínem a Janovem součástí průmyslového trojúhelníku.

Konečná cena za osobu od: 15 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobyt, který vás zavede na jedné straně do vyparáděného turistického města Benátky, spojovaného se zamilovaností, romantikou, plné historických památek, a na druhé straně zavítáte do Milána, které je spolu s Turínem a Janovem součástí průmyslového trojúhelníku. V posledním letech ale láká v návštěvě více a více návštěvníků, kteří chtějí vidět nejen památky, ale i město módy, kreativity a nákupů.

Popis okruhu

1.DEN
Odlet z Prahy, přílet do Benátek, transfer do hotelu, pěší procházka městem – náměstí Sv. Marka se stejnojmennou bazilikou, které se pro její výzdobu přezdívá zlatá, impozantní symbol benátské moci Dóžecí palác z 12. st., na jehož dvoře se nacházejí dvě překrásně renesanční kašny. Je spojen tzv. Mostem vzdechů s bývalým vězením, kde našel „domov“ i Giacomo Casanova. Most Rialto, v historii města nejdůležitější obchodní centrum Evropy. Velký kanál, lemovaný paláci nejbohatších místních rodin. Palazzo Vendramin, kde v roce 1883 zemřel Richard Wagner.

2.DEN
Individuální volno nebo fakultativní celodenní výlet lodí na ostrovy Murano, Burano a Torcello. Benátčané vyráběli sklo již od 10. st., ale ve 13. st. jeho produkci přestěhovali na ostrov poblíž města Murano, aby výroba nezpůsobila v Benátkách nečekaný požár. Další ostrov, Burano, je malebnou rybářskou vesnicí proslavenou krajkářstvím, kterému je zde věnováno i muzeum. Torcello je ostrov, který prožil svojí největší slávu od 7. do 13. st., kdy byl sídlem biskupů z Altina. V dnešní době zde trvale sídlí jen pár desítek obyvatel, o to autentičtější je místní atmosféra.

3.DEN
Dopoledne přejezd vlakem do Milána, Ubytování a orientační procházka městem.

4.DEN
Prohlídka města, které je největší metropolí severu Itálie a nabízí velké množství památek – gotickou katedrálu Milánský dóm, hrad Castello Sforzesco, první hrad na území města, přebudovaný v 15. st. na renesanční zámek, budovu divadla La Scala, pasáž Viktora Emanuela II. a další. Součástí tohoto dne je i návštěva největšího pokladu města - Poslední večeře Páně od Leonarda da Vinciho. Odpoledne možnost nákupů ve vyhlášených částech města, jako je Via Montenapoleone, Spiga nebo Corso Buenos Aires.

5.DEN
Volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Benátky, Miláno - Praha; letištní taxy a další poplatky
- transfer hotel - letiště - hotel
- jízdenku na vlak Benátky - Miláno
- 4 noci v hotelu 3*
- 4x snídani
- vstupné na prohlídku Poslední večeře Páně (včetně rezervace)
- služby česky mluvícího průvodce CK

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodu 2 dospělých osob - 900 Kč

Povinné příplatky

- místní pobytová taxa (Benátky) - 1,8 EUR/osoba/noc

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 2 400 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 6 200 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 10 990 Kč
- výlet lodí Murano, Burano a Torcello 700 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- individuální vstupy

Poznámka: Minimální počet účastníků: 15.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000