crosssearch

Benátky a Benátské vily

Poznávací zájezdy, Itálie

Romantické město, město pro zamilované, město s podmanivou atmosférou, město obklopené ze všech stran mořem - to vše jsou Benátky. Hlavní město severoitalské oblasti, jehož podoba byla vytvořena mezi 12. a 18. st., i když počátky města jsou podstatně starší a začínají za...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Romantické město, město pro zamilované, město s podmanivou atmosférou, město obklopené ze všech stran mořem - to vše jsou Benátky. Hlavní město severoitalské oblasti, jehož podoba byla vytvořena mezi 12. a 18. st., i když počátky města jsou podstatně starší a začínají za Etrusků. Město je postaveno na laguně, základy domů jsou zaraženy do mořského dna a voda je rozvedena do mnoha kanálů překlenutých kamennými mosty. Velkou část významných památek je možné si prohlédnout z lodě při plavbě po Velkém kanálu, 40 km dlouhé a 70 m široké dopravní tepně starého města. Symbolem plavby a města jsou gondoly, precizně provedené dřevěné stavby, na jejichž stavbu je potřeba přes 400 kg dřeva. Od r. 1987 má město statut UNESCO. A pokud jste milovníky moderní architektury, tak i vám mají Benátky co nabídnout - projížďku moderní kolejovou dráhou People mover, která od r. 2010 usnadňuje dopravu do historického centra.

Popis okruhu

1.DEN
Přílet do Benátek, transfer do hotelu, procházka městem – náměstí Sv. Marka se stejnojmennou bazilikou s téměř 100m vysokou zvonicí, Dóžecí palác z 12. st., na jehož dvoře se nacházezejí dvě překrásně renesanční kašny a který je spojen tzv. Mostem vzdechů s bývalým vězením. Most Rialto, z něhož je nezapomenutelný výhled na Velký kanál, Palazzo Vendramin, kde v roce 1883 zemřel Richard Wagner.

2.DEN
Fakultativní celodenní výlet k benátským vilám podél řeky Brenta v oblasti tzv. Brentské riviéry. Zde ve městě Strá prohlídka architektonického skvostu Villy Pisani. Jméno města vzniklo od italského slova dlážděná silnice, protože v době římské tudy vedla význačná místní dopravní tepna. Celá oblast dostala novou tvář a využití v 16. st., kdy bylo rozhodnuto, že nové koryto řeky Brenta povede kolem tohoto města - a celé bylo přeměněno v luxusní rekreační zónu. Bohaté benátské rodiny si zde začaly stavět svá honosná sídla, jejichž počet jde do desítek. Nejslavnější je Villa Pisani z 18. st. Ceněná je nástropní malba v jejím tanečním sále, která znázorňuje poctu majitelům, vyhledávaný je i park, který budovu obklopuje. Ten byl v minulosti nejen místem konání častých nočních oslav nebo koncertů, ale v roce 1934 i místem prvního setkání Hitlera s Mussolinim.

3.DEN
Dopolední procházka s průvodcem, pokračování v prohlídce historického centra. Na závěr individuální možnost projížďky gondolou po jednom z benátských kanálů. Odpoledne odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Benátky - Praha; letištní taxy a další poplatky
- transfer letiště - hotel - letiště
- 2 noci v hotelu 3*
- 2x snídani
- služby česky mluvícího průvodce CK

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodu 2 dospělých osob - 500 Kč.

Povinné příplatky

- místní pobytová taxa - 1,8 EUR/osoba/noc

Fakultativní výlety

- jednolůžkový pokoj 1 200 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 3 700 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 6 600 Kč
- výlet Benátské vily (vč. vstupu do Villy Pisani) 1 400 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- jízdné na místní hromadnou dopravu
- individuální vstupy

Poznámka: Minimální počet účastníků: 15.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000