crosssearch

Alpy a Ligurská riviéra

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Tento zájezd je kombinací horské turistiky s pobytem u moře. První část zájezdu strávíte v nádherném prostředí horského střediska Bardonecchia na hranici Itálie s Francií, které je obklopeno 2 národními parky a to z východní strany Vanoise a ze západní strany Écrins. Je to...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd je kombinací horské turistiky s pobytem u moře. První část zájezdu strávíte v nádherném prostředí horského střediska Bardonecchia na hranici Itálie s Francií, které je obklopeno 2 národními parky a to z východní strany Vanoise a ze západní strany Écrins. Je to ideální poloha pro poznání jak Savojských Alp na francouzské straně, tak i Horních Alp na italské straně. Jsme ubytováni v *** hotelu ve 2-lůžkových pokojích se sprchou/WC, sat. TV a telefonem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem včetně 1 x místní speciality.
Poté se přesuneme jen 200 km na pobřeží Ligurské riviéry do městečka Varazze, které je vetknuté do hornatého a skalnatého typického prostředí ligurské riviery. Zde strávíme další 4 dny v prostředí *** hotelu jen 150 m. od moře ve 2-lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat.TV a telefonem. Snídaně je opět podávána formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech a 1 x typická ligurská večeře. Poloha hotelu vybízí jak ke strávení tak trochu odpočinkového programu s pobytem u moře, tak i poznávání této kouzelné lokality. Podíváme se do nejhezčí jeskyně Itálii, projedeme podstatnou část Ligurské Riviéry a poznáme i nejbližší památky ve městech Loano a hlavně v Janově.

Program zájezdu

1.den (pá):Odjezd z ČR do Itálie.
2.den (so):Ráno příjezd do BARDONECCHIA, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Výjezd lanovkou na PIAN DEL SOLE (1550 m) lesem výstup možný až do sedla PASSO COLOMION (2054 m) a zpět k horní stanici lanovky, sjezd dolů k hotelu lanovkou nebo pěšky. Večeře.
3.den (ne):Snídaně. Tentokrát nádherná túra v italském údolí VALLE DI ROCHEMOLLES (1 400 m) až k jezeru LAGO DI ROCHEMOLLES (1978 m). Možnost lehčí varianty: od parkoviště busu výjezd kabinkovou lanovkou na JAFFERAU (2000 m), po vrstevnici až k jezeru Rochemolles a údolní cestou zpět. Odjezd do hotelu a večeře.
4.den (po):Snídaně. Túra v údolí VALLE STRETTA (1450 m) na francouzskou část s výstupem k chatě RE MAGI (1769 m) a odtud více možností tras: základní varianta - k jezeru CHAVILLON (2150 m) u průsmyku COL DES THURES (2194 m) a sestup až k hotelu; lehčí varianta - k mostu PONT DE LA FONDERIE (1910 m) a stejnou cestou zpět až k hotelu, večeře – místní speciality.
5.den (út):Snídaně. Dopoledne odjezd k moři na Ligurskou Riviéru do VARAZZE, ubytování dle možnosti hotelu, odpoledne odpočinek u moře na pláži nebo procházka historickou částí města s možností ochutnávky výtečné zmrzliny či kávy na terase některé z restaurací s výhledem na moře, nádherná přímořská riviéra, večeře.
6.den (st):Snídaně. Relaxace u moře, nebo pro zájemce odjezd busem do LOANA – což je původní římské město, které bylo ve středověku sídlem biskupů s Albengy a patří mezi nejvýznamnější městečka Ligurie. Z historických památek ležících v centru můžete obdivovat zejména barokní kostel SAN GIOVANNI BATTISTA, CASTELLO nebo starou věž s hodinami. Odjezd do BORGIO VARAZZE (fakultativně vlakem) návštěva nejhezčí jeskyně Itálie a všichni busem na hotel, večeře.
7.den (čt):Snídaně. Relaxační den u moře, fakultativně možnost vlakem (5 Euro) do JANOVA, návštěva nejznámějšího městečka Ligurské Riviery, prohlídka Dóžecího paláce, Duomo San Lorenzo, 117 metrů vysokého majáku či největšího evropského akvária s 5000 živočichy, odjezd do hotelu, večeře místní speciality.
8.den (pá):Snídaně. Odjezd do LA SPEZIA, vlakem do jednoho z klenotů celé Riviéry pod záštitou UNESCO - CINQUE TERRE – do městečka MANAROLA. Chráněná mořská oblast, ležící na pobřeží se zálivy, malými plážemi, jeskyněmi, strmými útesy, terasovitými svahy, korály, ančovičkami a dokonce i velrybami ve Velrybím útulku: toto jsou jen některé z mnoha důvodů, proč oblast navštívit. My se projdeme po úzkých uličkách s fantastickými výhledy. Délka a trasa závisí na každém z vás. Všichni odjezd vlakem zpět do La Spezia, odjezd do ČR.
9.den (so):Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000