crosssearch

Velký okruh kolem celého Islandu

Poznávací zájezdy, Island

Chcete poznat tuto magickou zemi podrobně a v klidu ? Tak vám je určena tato nabídka. Island je natolik specifický, že při jeho podrobném objezdu budete mít pocit, že cestujete několika zeměmi naráz, občas jako na jiné planetě.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Chcete poznat tuto magickou zemi podrobně a v klidu ? Tak vám je určena tato nabídka. Island je natolik specifický, že při jeho podrobném objezdu budete mít pocit, že cestujete několika zeměmi naráz, občas jako na jiné planetě. Možná i proto si toto  místo vybrali v 60.letech američtí kosmonauti a připravovali se tady na přistání na Měsíci. Součástí vašeho pohodlí je, že si sami budete řídit během pobytu auto a dopředu budete mít připravenou trasu a rezervované ubytování.

Popis okruhu

1.DEN – REYKJAVÍK
– po příletu na Island transfer autobusem na hotel. Ubytování, informační setkání ohledně vaší cesty, předání všech potřebných dokumentů. Následně volno v Reykjavíku, možnost prohlídky nejsevernější metropole na světě – katedrála, radnice, parlament, Perlan, národní muzeum, nákupní ulice Laugavegur. Nocleh v centru města.

2.DEN – SNAEFELLSNES
– vyzvednutí auta a odjezd na poloostrov Snaefellsnes. Možnost prohlídky jeskyně Sönghellir, zátoky Hellnar. Přejezd k ledovci Snaefellsjökull, kdy během cesty můžete navštívit malebné jeskyně poloostrova.

3.DEN – ZÁPADNÍ FJORDY
– den začnete přejezdem trajektem přes zátoku Breidafjördur. Po vylodění v Brjánslaekur pokračování k dech beroucímu útesu Látrabjarg, který se táhne po délce 14 km a je vysoký 444 m. Možnost pokračování do oblasti pláže s červeným pískem Raudisandur.

4.DEN – VODOPÁDY
– přejezd kolem minivesniček Patreksfjördur, Tálknafjördur a Bíldudalur. Pokračování do fjordu Arnarfjördur, kde se nachází překrásný vodopád Dynjandi. Výšlap k vrcholu. Přejezd do Hrafnseyri, kde se narodil slavný místní hrdina Jón Sigurdsson. Prohlídka Skrúduru, nejstarší botanické zahrady na Islandu. Den zakončíte přejezdem do Ísafjörduru, městečka u fjordu, kde přenocujete.

5.DEN – STRANDÍR a OBLAST HÓLMAVÍK
– dnešní den strávíte v odlehlých a málo navštěvovaných částech Islandu. Dopoledne si můžete udělat projížďku lodí z Ísafjörduru do oblasti útesu Hornbjarg. Po návratu přejezd do vesnice Hólmavík, kde se po ubytování můžete vydat do oblasti Strandíru, kde končí silnice.

6.DEN – AKUREYRI
– jízda kolem úrodných polí, farem do největšího města na severu, Akureyri. Cestou můžete zastavit v Skagafjörduru a vyzkoušet si jízdu na islandském koni nebo si vyzkoušet rafting na ledovcové řece (obtížnost III/IV). V Akureyri možnost návštěvy geotermálního parku, botanické zahrady, majestátního kostela.

7.DEN – MÝVATN
– cesta kolem vodopádu Godafoss k světově proslulému jezeru Mývatn. V jeho okolí se nachází mnoho atrakcí, jako jsou lávové útvary v Dimmuborginu, vulkán Krafla, pseudokrátery Skútustadir. Večer doporučujeme navštívit jezerní přírodní lázně.

8.DEN – DIAMANTOVÝ OKRUH a EGILSSTADIR
– zastavení v Húsavíku, kde je velká šance pozorování velryb. Pokračování do kaňonu Ásbyrgi s mohutným skalním útvarem, kde se dle legendy nachází otisk podkovy bájného Odinova koně. Přejezd k Dettifossu, největšímu evropskému vodopádu. Dál cesta povede po silnici č. 1 a bude ukončena v oblasti Egilsstadiru, kde se nacházejí černá vulkanická pole a hluboká údolí.

9.DEN – VÝCHODNI FJORDY
– přejezd východním pobřežím, kde jsou krásné rybářské vesničky. Při troše štěstí uvidíte soby. U vesnice Djúpivogur můžete vyjet na krátkou plavbu na ostrov Papey, který jsou hnízda více než 60 000 papuchálků. Dojezd do města Höfn, kterému se přezdívá hlavní město humrů. Během večera doporučujeme navštívit některou z místních restaurací a ochutnat něco z humřích specialit.

10.DEN – JÖKULSÁRLÓN a SKAFTAFELL
– dopoledne přejezd k nejznámějšímu ledovcovému jezeru Jökulsárlón, kde můžete absolvovat projížďku mezi krami. Přejezd úrodnou oblastí Skaftafell do oblasti vulkanické pouště Skeidarársandur. Zde můžete absolvovat procházku k vodopádu Svartifoss, kterému se přezdívá černý díky okolním skalním útvarům z tmavého čediče.

11.DEN – JIŽNÍ POBŘEŽÍ
– průjezd jižní částí ostrova, zastavení v překrásném kaňonu Fjadárgljúfur, pokračování do oblasti lávových polí Eldhraun, do vesnice Vík s pláží s černým vulkanickým pískem. Přejezd do přírodní a ptačí rezervace Dyrhólaey a do Skógaru s 60 metrovým vodopádem a muzeem lidových tradic. Dojezd kolem vodopádu Seljalandsfoss s prohlídkovou cestou, která vede za ním. Ubytování v oblasti Hvolsvollur.

12.DEN – ZLATÝ ISLANDSKÝ TROJÚHELNIK
- přejezd kolem vesnice Selfoss, zastavení u kráteru Kerid, vyplněném průzračnou vodou. Prohlídka katolického kostelíku v Skálholtu a pokračování k světově proslulému vodopádu Gullfoss. V místní kavárně můžete ochutnat vyhlášenou kuchyni, například tradiční masovou polévku. Pokračování do oblasti Geysir a Strokkur, kde můžete obdivovat aktivní gejzíry. Přejezd do národního parku Tingvellir, který je na seznamu UNESCO. Zde byl r. 930 založen nejstarší parlament na světě a scházel se zde každoročně až do r. 1798. Dojezd do Reykjavíku, navrácení půjčeného vozidla.

13.DEN – MODRÁ LAGUNA
– den určený na odpočinek v Modré Laguně (doprava tam a zpět v ceně).

14.DEN – REYKJAVÍK
– možnost závěrečné prohlídky hlavního města, které je mimo památek známé i svojí nabídkou na nakupování a nočním životem. Fakultativně možnost pronájmu malého motocyklu nebo zakoupení výletu na pozorování velryb či papuchalků.

15.DEN
– v brzkých ranních hodinách transfer autobusem na letiště, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha – Keflavík – Praha přímým letem z Prahy (v optimální knihovací třídě)
- letištní taxy a další poplatky
- 14 nocí v hotelích ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím (hotely 3* a vybrané penziony stejného standardu) se snídaní
- pronájem auta na 11 nocí s neomezenými kilometry (v kalkulaci je typ auta Toyota Yaris)
- dopravu sběrným autobusem po příletu na hotel a na letiště před odletem
- konzultační setkání s delegátem po příletu (v angličtině), který předá mapy a podklady k cestě
- vstupenku a dopravu do Modré laguny
- 24 hodinovou nehodovou asistenci
- navigační systém v autě
- mobilní telefon s předplacenou částkou 1 500 ISK
- trajekt přes zátoku Breidafjordur

Slevy

- dítě 2-12 let v doprovodu 2 dospělých osob 17 000 Kč
- 3.dospělá osoba ve společném autě 14 000 Kč
- 4.dospělá osoba ve společném autě 25 000 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- vstupy
- pohonné hmoty

Poznámka

V případě zájmu o jiný typ vozu než v kalkulaci cena na vyžádání.
Pro zapůjčení auta je nutný mezinárodní řidičský průkaz, cestovní průkaz a kreditní karta na stejné jméno.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000