crosssearch

Velký okruh Islandem

Poznávací zájezdy, Island

Program zájezdu 1. den ODLET Z PRAHY Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Keflavíku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu se zastávkou na koupání v Modré laguně. Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy v ranních hodinách, přílet do Keflavíku v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu se zastávkou na koupání v Modré laguně. Modrá laguna je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Silný přítok vody obmění celý objem laguny asi za 40 hodin. Jezero je napájeno vodou o teplotě 37 - 39 °C z nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi. Celý areál má perfektní infrastrukturu - šatny, restaurace, sprchy. Ubytování v hotelu v Reykjavíku. Nocleh.


2. den GEYSIR - VODOPÁD GULLFOSS - JIŽNÍ POBŘEŽÍ

Snídaně. Den začneme návštěvou historických a geologických zázraků národního parku Thingvellir, místo starého islandského parlamentu. Dále pokračujeme směrem ke ,,zlatému vodopádu" Gullfoss, který se nachází poblíž horkého pramene Geysir. V současné době je jediným tryskajícím gejzírem Strokkur. Jeho aktivita se opakuje každých 5-10 minut a voda tryská do výše 20 m. Pokračovat budeme podél jižního pobřeží (oblast vulkanické aktivity v roce 2010). Po cestě máme možnost obdivovat vodopády Seljandsfoss a Skógafoss a poté pokračujeme do Dyrholaey (přírodní rezervace). Večeře. Nocleh v oblasti Skógar/Vík.


3.den
NP SKAFTAFELL - LEDOVCOVÉ JEZERO JÖKULSÁRLÓN - HÖFN

Snídaně. Dnes navštívíme Eldhraun, nejrozsáhlejší lávové pole, které kdy teklo na povrchu Země od dob naší historie. Poté se dostanete do malého městečka Kirkjubaejarklaustur, kde byl založen katolický klášter už ve 12. století. Prohlídka pokračuje přes Skeidarársandur - písčitou oblast, na Skaftafell (národní park), unikátní oázu mezi písčitou krajinou a ledovcem. Dále se vydáme směrem na Jökulsárlón, ledovcovou lagunu, kde si můžete udělat nezapomenutelný výlet lodí mezi plovoucími ledovci (fakultativně). Večeře. Nocleh v oblasti Höfn.


4. den
VÝCHODNÍ FJORDY - EGILSSTADIR

Snídaně. Po cestě do Höfnu, která vede přes Almannaskard, je možné udělat zastávku a obdivovat tak majestátní pobřeží. Pokračovat se bude směrem k horám, jejichž stěny padají kolmo do moře. Ty tvoří nádherné východní Fjordy s rybařskými vesnicemi podél cesty. Prozkoumáme proslulé kamenné sbírky Petra. Večeře. Nocleh v oblasti Egilsstadir.


5. den
JEZERO MÝVATN

Snídaně. Dnes prozkoumáme rozlehlou pouštní oblast Mödrudalsöraefi. Navštívíme průsmyk Námaskard - vroucí bahenité bazény. Vydáme se na prohlídku oblasti jezera Mývatn, včetně vulkanické oblasti Krafla - impozantní lávové formace na Dimmuborgir a krátery Skútustadir. Konečnou zastávkou dne bude velkolepý vodopád Godafoss. Poté dorazíme do Akureyri - hlavního města severu. Večeře. Nocleh v Akureyri.


6. den AKUREYRI

Snídaně. Tento den pojedeme do malé vesnice jménem Hauganes, kde nás čeká pozorování velryb. Je to vynikající příležitost vidět volně žijící živočichy a přírodní scenérie. Poté se vrátíme zpět do Akureyri, kde bude celé odpoledne volno na prohlídku města. Akureyri má jedny z nejhezčích a nejzachovalejších dřevěných budov v zemi. Nocleh v Akureyri.


7. den SKAGAFJÖRDUR

Snídaně. Majestátní hory a úzké průsmyky nás dovedou do Skagafjördurdu, který je proslulý chovem koní. Podél cesty navštívíme starou zemědělskou usedlost Glaumbaer - muzeum lidového umění. Budeme mít možnost spatřit krásné vodopády Hraunfossar a Barnafoss, Reykholt a horký pramen Deildartunguhver - nejsilnější horký pramen na světě. Pokračujeme přes fjord Hvalfjördur do Reykjavíku. Nocleh v Reykjavíku.


8. den
ODLET DO PRAHY

Snídaně. Dopoledne transfer na letiště v Keflavíku a odlet zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000