crosssearch

To nejkrásnější z Islandu

Poznávací zájezdy, Island

Trasa Keflavík | Reykjavík | Borgarnes | Reykholt | Hraunfossar | Akureyri | Dettifoss | Mývatn | Námaskard | Krafla | Godafoss | Aldeyjarfoss | Godaland | Gullfoss | Geysir | Pingvellir | Modrá laguna

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách přílet do Keflavíku, průjezd Reykjavíkem a pokračování přes farmářskou oblast Borgarnes a Borgarfjördur do Deildartunguhveru – světově proslulé oblasti 100 °C vroucích pramenů, které zásobují horkou vodou Borgarnes a Akranes. Zastávka v Reykholtu, kde se ve 12. století narodil slavný islandský literát Snorri Sturluson. Pokračování k tajemným vodopádům Hraunfossar, které záhadným způsobem vytékají zpod sopečné lávy, krátká procházka. Vyhlídka z hrany kráteru Grábrók a cesta typickým islandský venkovem, krajem proslulým zejména chovem islandských koní. Večeře a nocleh.

2. den: Dnes budeme poznávat bezprostřední okolí jezera Mývatn: Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky Hverfjall, pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ Dimmuborgir a projdeme se mezi pseudokrátery Skútustadir. Poté změříme jak moc se od sebe vzdalují dvě zemské desky v puklině Grjótagjá s horkým pramenem na dně, a samozřejmě nevynecháme ani unikátní geotermální oblast Námaskard s výrony sopečných plynů a četnými bahenními sopkami. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce Krafla s kráterem Víti (Peklo) a dosud nevychladlým lávovým proudům Leirhnjúkur, kam byl ještě donedávna vstup zakázaný. Večeře a nocleh.

3. den: Akureyri, město ležící jen kousek pod severním polárním kruhem, krátká prohlídka (zajímavý kostel, socha prvního osadníka). Přes Húsavík a poloostrov Tjörnes pak zamíříme do Národního parku Jökulsá á Fjöllum (Ledovcová řeka z hor). Zde nás postupně čeká několik vycházek: Hljódaklettar (Skála ozvěn), kde nás překvapí vodorovně i spirálovitě uložené dokonalé čedičové sloupce a Ásbyrgi, zalesněný kaňon ve tvaru podkovy. Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád Dettifoss, nejmohutnější v Evropě (500 m3/s!), který spadá do obrovského kaňonu řeky. Večeře a nocleh.

4. den: Po ránu se vydáme zpět k „vodopádu bohů“ Godafoss, abychom tudy zamířili do vnitrozemí ostrova, dostupného pouze během krátkého islandského léta. Civilizace končí u krásného vodopádu Aldeyjarfoss, který stéká přes čedičové sloupy „Chvějící se řeky“ Skjálfandafljót. Odtud nás čeká jen pustina černých lávových písků stezky Sprengisandur, která poskytuje mj. nádherné pohledy na největší islandský ledovec Vatnajökull a také Hofsjökull. Odpočineme si v turistické chatě v údolí Nýidalur a poté kolem nejodlehlejší farmy na Islandu Versalir dojedeme k jezeru Pórisvatn. Večeře a nocleh.

5. den: Po snídani nás čeká dobrodružný výlet do národního parku Pórsmörk. Cesta vede zčásti přímo korytem ledovcové řeky Krossá a lze ji absolvovat pouze se speciálně upraveným autobusem s vysokým podvozkem. Cílem je Godaland, „Země bohů“, jedno z nejkrásnějších míst ostrova, zalesněné ledovcové údolí s množstvím turistických stezek, oblíbené výletní místo všech Islanďanů. I my zde podnikneme vycházku drsnou krajinou s nezapomenutelnými rozhledy na okolní ledovce a kaňon divočící řeky. Zastávka u vodopádu Seljalandsfoss, jehož mohutný proud vody můžeme obejít pod skalním převisem a pořídit tak unikátní fotografie. Večeře a nocleh.

6. den: Také dnes podnikneme celodenní výlet, a to do ojedinělé oblasti Landmannalaugar, která nabízí svým návštěvníkům přírodní scenérie jako z jiné planety. Vycházka k druhé nejrozsáhlejší geotermální oblasti na Islandu vám nabídne jedinečné pohledy na střídání barev ryolitových vrcholů v krajině kontrastů ledu a bujné vegetace. Nejkrásnější rozhled je z hřebene Brennisteinsalda (Hřeben hořících kamenů). Rozhodně si nezapomeňte vzít také plavky, čeká nás totiž skvělé koupání v říčce, v níž se mísí vody horkého pramene a studené vody z tajícího sněhu blízkého ledovce. Můžete si tedy vybrat teplotu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Ve večerních hodinách ubytování, večeře, nocleh.

7. den: Časně ráno odjedeme ke „Zlatému“ vodopádu Gullfoss, jehož vody z ledovcové řeky Hvítá spadají ve dvou impozantních stupních do hlubokého kaňonu. Po fotografické zastávce budeme pokračovat do geotermální oblasti se známým gejzírem Strokkur, vycházka mezi četnými horkými jezírky, malými bahenními sopkami, bublajícími sirnými prameny a pokusy vyfotografovat „bublinu“ gejzíru před jeho vlastní erupcí. Poté přes Laugarvatn přejedeme do historického centra ostrova, národního parku Pingvellir na březích jezera Pingvallavatn. Projdeme se tektonickou puklinou Almannagjá (tedy vlastně mezi dvěma světadíly), a pak přejedeme do hlavního města Reykjavík. Základní prohlídka města (Hallgrímskirkja, Perla, radnice, plastika vikingské lodi, Höfdi, sochy slavných Vikingů). Cestou na letiště zastávka v proslulé Modré laguně s její horkou léčivou vodou, nechte si po ruce plavky!

8. den: Odlet do ČR. Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000