crosssearch

Romantické Západní Fjordy Islandu

Poznávací zájezdy, Island

Program zájezdu 1.den: ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu návštěva proslulých termálních lázní Modrá laguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd do ­Reykjavíku a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Po příletu návštěva proslulých termálních lázní Modrá laguna. Vykoupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Odjezd do ­Reykjavíku a ubytování. Nocleh.

2. den:

snídaně. Po krátké zastávce v Borgarnes bude následovat okruh poloostrovem Snæfellsnes, kterému vévodí sopka (jejím kráterem vede podle knihy  Julese Verna cesta do středu země) a ledovec Snæfellsjökull. Procházka po útesech u  vesničky Arnarstapi, pláž Djúpárlónssandur, rybářské vesnice Hellissandur a Ólafsvík i nádherné přírodní scenérie činí ze  Snæfellsnes jednu z mejzajímavějších oblastí Islandu. Ubytování v městečku Stykkishólmur. Nocleh.

3. den:

snídaně. Po plavbě přes Breiðafjörður (okolo množství ostrovů z nichž jen Flatey je obydlen) ze Stykkishólmur do Brjánslækur výjezd k nejvyšším útesům Islandu Látrabjarg, které jsou i nejzápadnější výspou Evropy. Po nezapomenutelné procházce s fascinujícími výhledy na Atlantik přejezd na nocleh do Patreksfjjördur. Nocleh.

4. den:

snídaně. Romantické fjordy, nejkrásnější vodopád Islandu Dynjandi,  Hrafnseyri (rodiště vůdce hnutí za nezávislost Jon Sigurdssona), majestátní Arnarfjörður, nejstarší obchodní osada Thingeyri s kulisou nejvyšší hory Kaldbakur a divoká příroda budou kulisami na cestě do centra západních fjordů Ísafjörðuru. Nocleh.

5. den:

snídaně. Panoramatická cesta malebným pobřežím fjordů se návštěvou městečka Hólmavík povede do údolí Borgarfjörduru. Po zastávce u největších horkých pramenů na Islandu ­Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) přejezd do Reykholtu, kde žil spisovatel Snorri Sturluson. Nocleh.

6. den:

snídaně. Po zastávce u vodopádů Hraunfossar tryskajících z lávového pole a divokého vodopádu Barnafoss bude následovat výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku". NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, geotermální oblast gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­Strokkur a monumentální vodopády Gullfoss. Přejezd do Hvolsvollur. Nocleh.

7. den:

snídaně. V celodenním výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády ­SeljalandsfossSkógafoss, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce z nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Po zastávce v městečku Vík přejezd do Reykjavíku. Nocleh.

8. den:

snídaně. Transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000