crosssearch

Okruh Islandem

Poznávací zájezdy, Island

Program zájezdu: 1. den PRAHA - HRAUNFOSSAR Odlet z Prahy v časných ranních hodinách, přílet do Keflavíku. Průjezd Reykjavíkem a pokračování přes farmářskou oblast Borgarnes a Borgarfjördur do Deildartunguhveru – světově proslulé oblasti 100 °C vroucích pramenů, které...

Konečná cena za osobu od: 49 290 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - HRAUNFOSSAR

Odlet z Prahy v časných ranních hodinách, přílet do Keflavíku. Průjezd Reykjavíkem a pokračování přes farmářskou oblast Borgarnes a Borgarfjördur do Deildartunguhveru – světově proslulé oblasti 100 °C vroucích pramenů, které zásobují horkou vodou Borgarnes a Akranes. Zastávka v Reykholtu a pokračování k vodopádům Hraunfossar, krátká procházka. Večeře a nocleh.

2. den AKUREYRI – VODOPÁD DETTIFOSS

Akureyri, město ležící jen kousek pod severním polárním kruhem, krátká prohlídka (zajímavý kostel, socha prvního osadníka). Přes Húsavík a poloostrov Tjörnes pak zamíříme do Národního parku Jökulsá á Fjöllum (Ledovcová řeka z hor). Naprosto nezapomenutelným zážitkem je do daleka hřmící vodopád Dettifoss, nejmohutnější v Evropě (500 m3/s!), který spadá do obrovského kaňonu řeky. Večeře a nocleh.

3. den JEZERO MÝVATN – SOPKA KRAFLA

Dnes budeme poznávat bezprostřední okolí jezera Mývatn: Vystoupáme na okraj symetrického kráteru sopky Hverfjall, pokusíme se nezabloudit v lávovém bludišti „Černých hradů“ Dimmuborgir a projdeme se mezi pseudokrátery Skútustadir. Vrcholem dnešního dne bude vycházka do jednoznačně nejzajímavější oblasti Islandu, a to k sopce Krafla s kráterem Víti (Peklo) a dosud nevychladlým lávovým proudům Leirhnjúkur, kam byl ještě donedávna vstup zakázaný. Večeře a nocleh.

4. den VNITROZEMÍ – SOPKA HEKLA

Po ránu se vydáme zpět k „vodopádu bohů“ Godafoss, abychom tudy zamířili do vnitrozemí ostrova, dostupného pouze během krátkého islandského léta. Civilizace končí u krásného vodopádu Aldeyjarfoss, který stéká přes čedičové sloupy „Chvějící se řeky“ Skjálfandafljót. Odtud nás čeká jen pustina černých lávových písků stezky Sprengisandur, která poskytuje mj. nádherné pohledy na největší islandský ledovec Vatnajökull a také Hofsjökull. Údolím řeky Pjórsá pod nejznámější a dosud činnou islandskou sopkou Hekla přijedeme do osady Hella. Večeře a nocleh.

5. den NP PÓRSMÖRK - GODALAND

Po snídani nás čeká dobrodružný výlet do národního parku Pórsmörk. Cesta vede zčásti přímo korytem ledovcové řeky Krossá a lze ji absolvovat pouze se speciálně upraveným autobusem s vysokým podvozkem. Cílem je Godaland, „Země bohů“, jedno z nejkrásnějších míst ostrova, zalesněné ledovcové údolí s množstvím turistických stezek, oblíbené výletní místo všech Islanďanů. I my zde podnikneme vycházku drsnou krajinou s nezapomenutelnými rozhledy na okolní ledovce a kaňon divočící řeky. Při návratu do Helly zastávka u vodopádu Seljalandsfoss, jehož mohutný proud vody můžeme obejít pod skalním převisem a pořídit tak unikátní fotografie. Večeře a nocleh v Hella.

6. den LANDMANNALAUGAR

Také dnes podnikneme celodenní výlet, a to do ojedinělé oblasti Landmannalaugar, která nabízí svým návštěvníkům přírodní scenérie jako z jiné planety. Vycházka k druhé nejrozsáhlejší geotermální oblasti na Islandu vám nabídne jedinečné pohledy na střídání barev ryolitových vrcholů v krajině kontrastů ledu a bujné vegetace. Rozhodně si nezapomeňte vzít také plavky, čeká nás totiž skvělé koupání v říčce, v níž se mísí vody horkého pramene a studené vody z tajícího sněhu blízkého ledovce. Ve večerních hodinách návrat do Helly, večeře, nocleh v Hella.

7. den GEJZÍR STROKKUR - REYKJAVÍK

Časně ráno odjedeme ke „Zlatému“ vodopádu Gulfoss, jehož vody z ledovcové řeky Hvítá spadají ve dvou impozantních stupních do hlubokého kaňonu. Poté přes Laugarvatn přejedeme do historického centra ostrova, národního parku Pingvellir na březích jezera Pingvallavatn. Projdeme se tektonickou puklinou Almannagjá (tedy vlastně mezi dvěma světadíly), a pak přejedeme do hlavního města Reykjavík. Základní prohlídka města (Hallgrímskirkja, Perla, radnice, plastika vikingské lodi, Höfdi, sochy slavných Vikingů). Cestou na letiště zastávka v proslulé Modré laguně s její horkou léčivou vodou, nechte si po ruce plavky!

8. den PŘÍLET DO PRAHY

Odlet do ČR. Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.

CENA CESTY ZAHRNUJE:

* leteckou dopravu včetně transferů
* dopravu standardním busem po trase zájezdu
* 6 noclehů v hotelech***, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
* 6 polopenzí, vstup do Modré laguny
* okružní prohlídku Reykjavíku
* průvodce a společná odpočinková místnost v hotelu v den odletu

CENA CESTY NEZAHRNUJE:

* letištní a bezpečnostní taxy 4.990,- Kč
* vstupy při prohlídkách, nápoje
* pojištění

Pozn.: vzhledem k omezeným kapacitním možnostem hotelů na Islandu může být u větší skupiny ubytování poskytnuto ve více ubytovacích objektech v jedné oblasti.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000