crosssearch

Nejznámější místa Islandu

Poznávací zájezdy, Island

Keflavík o Selfoss o Grábrók o Deildartunguhver o Hraunfossar o Barnafoss o Strokkur o Gullfoss o NP Tingvellir o Seljalandsfoss o Skógafoss o Dyrhólaey o Vestmannaeyjar o Landmannalaugar o Reykjavík o Modrá laguna o Keflavík

Konečná cena za osobu od: 44 151 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Keflavík o Selfoss o Grábrók o Deildartunguhver o Hraunfossar o Barnafoss o Strokkur o Gullfoss o NP Tingvellir o Seljalandsfoss o Skógafoss o Dyrhólaey o Vestmannaeyjar o Landmannalaugar o Reykjavík o Modrá laguna o Keflavík

Program

1. den:
odlet z Prahy do Keflavíku (s přestupem). Přílet po půlnoci a transfer do Selfossu na ubytování (7 nocí). Večeře a nocleh.

2. den:
snídaně. Výlet do oblasti severně od Reykjavíku - výstup na kráter Grábrók, nejvydatnější horký pramen Islandu ­Deildartunguhver a kouzelné vodopády v lávě Hraunfossar a ­Barnafoss. Večeře a nocleh.

3. den:
snídaně. Program dne vyplní "Zlatý islandský trojúhelník" - vodopád Gullfoss, gejzír Strokkur tryskající každých 5 minut proud horké vody až do výše 25 m a NP Tingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu i na světě. Večeře a nocleh.

4. den:
snídaně. Cesta po jižním pobřeží na dohled světoznámé sopky Hekla k vodopádu Seljalandsfoss (lze vstoupit za jeho vodní stěnu) u ledovce Eyjafjallajökull a krátká vycházka podél kaskády vodopádů na řece Skógá. Následuje monumentální šedesátimetrový vodopád Skógafoss. Program putování jižním pobřežím skončí na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey obklopeném černými plážemi a skalními útesy, z něhož je obdivuhodný pohled na Atlantik. Cestou zpět krátká zastávka u splazu ledovce ­Sólheimajökull. Večeře a nocleh.

5. den:
snídaně. Lodní výlet na ostrov Heimaey ve vulkanickém?souostroví Vestmannaeyjar s možností vystoupit na aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v r. 1973. Ostrov Heimaey je známý i početnými ptačími koloniemi. Večeře a nocleh.

6. den:
snídaně. Výlet do horské oázy Tórsmörk (Thórův les) s procházkou malebným březovým lesíkem s výhledy na ledovce ­Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull. Doprava do/z Tórsmörku islandským terénním autobusem za poplatek. Večeře a nocleh.

7. den:
snídaně. Celodenní výlet do jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí Islandu - geotermální oblasti Landmannalaugar s vykoupáním v teplé říčce a procházkou po okolních barevných rhyolitových horách s aktivní postvulkanickou činností. Večeře a nocleh.

8. den:
snídaně. Odjezd do Reykjavíku a prohlídka města. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 55 EUR na osobu za 3,5 hodiny plavby). Návštěva městečka Grindavík a večer koupel v termálních lázních Modrá laguna. Transfer na letiště v Keflavíku. Po půlnoci odlet.

9. den:
přílet dopoledne do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000