crosssearch

Nejkrásnějšími kouty Islandu s Janem Burianem

Poznávací zájezdy, Island

Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku, ubytování a odpočinek v hotelových pokojích.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku, ubytování a odpočinek v hotelových pokojích. Snídaně. Výlet na poloostrov Reykjanes s nádhernými výhledy na oceán. Městečko na lávě Hafnarfjördur, tajemné jezero Kleifarvatn, oblast horkých pramenů Seltún v poušti Krýsuvík a koupání v termálních lázních Modrá laguna. Návrat do Reykjavíku okružní jízda nejzajímavějšími místy města a individuální volno. Večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Přes činnou sopku Hengill povede cesta do Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa. Po nezapomenutelné podívané na gejzír Strokkur a "zlatý" vodopád Gullfoss považovaný za nejkrásnější na ostrově, následuje zastávka v biskupství Skálholt, známém ze slavného románu Gudmundura Kambana "Panna na Skálholtu" a u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss bude následovat procházka po tajuplné černé pláži a úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Cesta kolem gigantického lávového pole, vzniklého za jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva (sopka Laki) povede ke zvláštním kamenným formacím u městečka Kirkjubaejarklaustur a do NP Skaftafell. Nenáročná, avšak atraktivní pěší túra k vodopádu Svartifoss poblíž největšího evropského ledovce Vatnajökull. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Po projížďce speciálním obojživelným vozidlem u proslulé ledovcové laguny Jökulsárlón zamíří trasa do východních fjordů. Prohlídka přístavu starého rybářského městečka Höfn a návštěva bizarního muzea hornin paní Petry Sveinsdóttir. Cesta malebnou pobřežní silnicí s nádhernými vyhlídkami na moře do města Egilsstadir. Večeře a nocleh.

5. den: Snídaně. Přejezd do jedné z nejzajímavějších oblastí ostrova v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi, geotermální aktivitou a přírodní rezervací s množstvím ptáků. Návštěva největších islandských sirných pramenů Hverarönd u soutěsky Námaskárd, procházka lávovým labyrintem Dimmuborgir a pseudokrátery ve vesničce Skútustadir. Cestou do Akureyri zastávka u "Božího vodopádu" Godafoss. Krátká projížďka po Akureyri. Zájemci mohou navštívit věhlasnou nejsevernější botanickou zahradu světa, zřízenou pouhých 100 km od polárního kruhu. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Cesta povede údolím kolem malebného horského vrcholu Hraundrangar do oblasti Skagafjördur a po návštěvě skanzenu Glaumbaer přes městečko Blön­duós k malebnému kráteru Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole. Přejezd do půvabného přístavního městečka Stykkishólmur na poloostrově Snaefelsness. Večeře a nocleh.

7. den: Snídaně. Ve dni stráveném převážně na poloostrově Snaefelsness nebude chybět cesta kolem slavného ledovce Snaefellsjökull, procházka po kouzelné černé pláži a vyprávění o skřítcích a trollech ukrytých ve zvláštních lávových útvarech a kamenech tohoto podivuhodného místa, ptačí útesy Arnarstapi a půvabný dřevěný kostelík Budir. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskád vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole, korunované divokým vodopádem Barnafoss. Návrat do Reykjavíku. Večeře a zkrácený nocleh v hotelových pokojích.

8. den: Cca 2 hodiny po půlnoci transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000