crosssearch

Kouzelné přírodní scenérie Islandu a Grónska

Poznávací zájezdy, Island

Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku ubytování a odpočinek. Snídaně. Program bude věnován "Zlatému islandskému trojúhelníku" – monumentální zlatý vodopád Gullfoss, gejzírové pole s nejznámějším gejzírem Strokkur tryskajícím...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet po půlnoci z Prahy do Keflavíku. Po příletu transfer do hotelu v Reykjavíku ubytování a odpočinek. Snídaně. Program bude věnován "Zlatému islandskému trojúhelníku" – monumentální zlatý vodopád Gullfoss, gejzírové pole s nejznámějším gejzírem Strokkur tryskajícím každých 5 minut proud horké vody až do výše 25 m a NP Tingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu i na světě. Před návratem do Reykjavíku návštěva nejstaršího biskupství na Islandu ve Skálholtu. Večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Transfer na letiště Reykjavíku a odlet do Kulusuk ve východním Grónsku. Přelet helikoptérou Kulusuk–Tasiilaq a transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka Tasiilaq – stará koloniální část města, muzeum ve starém kostele a přístav. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Nenáročná pěší túra s místním průvodcem do Údolí květin se zastávkou nejkrásnějšího vodopádu v této části Grónska. Odpoledne si zájemci mohou vybrat z atraktivních fakultativních výletů plných nezapomenutelných zážitků. Výlet lodí (cca 2 hodiny, cena cca 500 DKK) mezi ledové kry ve fjordech v okolí Tasiilaq. V případě příznivého počasí let helikoptérou (cca 60 minut, cena cca 1700 DKK) ledovec Mitivagkat ve výšce 1000 m n. m. s přistáním a vyhlídkou na fjordy s ledovými krami a zasněžené hory. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet helikoptérou do Kulusuk a přelet z Kulusuk do Reykjavíku. Po příletu transfer do hotelu a odpočinek s možností využití vytápěného venkovního bazénu, vířivek, páry přímo v hotelu. Večeře a nocleh (2 noci).

5. den: Snídaně. Trasa celodenního výletu zamíří na dohled legendární sopky Hekla (poslední erupce v roce 2000) na jižní pobřeží k úpatí ledovců Eyjafjallajökull a Mýrdalsjökull, okouzlujícím vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss, vyhlášené černé pláže světa a na nejjižnější útesy ostrova monumentální Dyrhólaey s nádherným výhledem na ledovce a Atlantik. Po zastávce v městečku Vik návrat do Reykjavíku. Večeře nocleh.

6. den: Po snídani návštěva termálních lázní Modré laguna. Transfer na letiště v Keflavíku a odlet přes Kodaň do Prahy. Přílet večer.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000