crosssearch

K ledovcům a termálním pramenům Islandu

Poznávací zájezdy, Island

Trasa Keflavík | Reykjanes | Krísuvík | Pingvellir | Gejzír | Gullfoss | Skáholt | Hella | Thorsmork | Seljalandsfoss | Landmannalaugar | Skaftafell | Svartifoss | Jőkulsárlón | Egilstadir | Mordudalur | Mývátn | Grjótakjá | Dimmurborgir | Námáskárd | Godafoss | Modrá laguna

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Keflavíku. Přílet do Keflavíku v časných ranních hodinách, celní a pasové odbavení. Romantickou krajinou lávových polí poloostrova Reykjanes pokračujeme k návštěvě geotermální zóny v Krísuvíku, po procházce mezi bahenními sopkami (mofetami) a solfatarami pokračujeme k vyhlídce na jezero Kleifarvatn a dále do Hveragerdi, při dobrých časových možnostech návštěva skleníku vytápěného horkými geotermálními vodami kolem jezera a říčky Nesjavelliru (při dobrých časových možnostech koupání v horkém potoce) k návštěvě Pingvelliru, nejposvátnějšího místa Islandu, kde byl založen první parlament. Po procházce údolím, kde se stýkají evropská a americká pevninská kra pojedeme přes národní park Pingvellir k návštěvě gejzíru Strókur, který tryská každých 5–10 minut do výšky 10–20 m a po prohlídce zóny horkých pramenů a gejzírů navštívíme další symbol tohoto ostrova, nejkrásnější vodopád Gullfoss. Pokračujeme k ubytování v oblasti jižního pobřeží ostrova. Cestou krátká zastávka v kutovním středisku Skáholt. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh v okolí Hella.

2. den: Snídaně, celodenní výlet do národního parku Thorsmork, kde speciální autobus brodí až 20 toků. Cestou se zastavíme ve Hvolsvőlluru, středisku jedné z nejvýznamnějších zemědělských oblastí, kde můžeme doplnit zásoby potravin, neboť v národním parku nejsou zavedeny žádné stravovací služby. Cestou parkem navštívíme soutěsku Stakholtsgrjá, kde si uděláme krátkou vycházku mezi strmými stěnami zajímavého přírodního útvaru a dále pokračujeme k jedné z turistických základen v centru národního parku, kde si uděláme další zajímavou vycházku do terénu. Na zpáteční cestě zastávka u vodopádu Seljalandsfoss, spadajícího k pobřeží z výše 60 m. V pozdních odpoledních hodinách návrat do místa ubytování, podle vybavení dané lokality možná případná návštěva termálního bazénu, večeře, nocleh.

3. den: Po snídani opustíme hotel a pokračujeme divokou krajinou pod sopkou Hekla k návštěvě vodopádu Hraunejafoss. Po krátké zastávce pojedeme vnitrozemskou silnicí kolem vodního díla Sigalda a s návštěvou krátera Ljótipolur ke geotermální oblasti Landmannalaugar, kde si uděláme vycházku k sirným vývěrům a jistě nevynecháme ani příležitost relaxace v horkém potoce. Po ní pokračujeme k návštěvě 200m hluboké a 600 m široké soutěsky Eldgjá na jejímž konci je známý vodopád Ofaerufoss. Ubytování, večeře, nocleh v oblasti Kirkjubaclausturu.

4. den: Snídaně, po návštěvě Kirkjubaclausturu, kde se nachází zajímavý jev zvaný kostelní podlaha, tvořený pravidelnými sloupy basaltu pojedeme dále okružní silnicí se zastávkou u kostelíka v Núpstaduru, tradiční stavby kryté drny k místu ubytování v okolí národního parku Skaftafell. Při procházce národním parkem Skaftafell navštívíme vodopád Svartifoss a zastavíme se u staré farmy obložené ještě tradičním způsobem rašelinou s travnatým pokryvem střechy. Pokračujeme k návštěvě ledovcové laguny Jőkulsárlón, kde si uděláme výlet na obojživelném vozidle nebo lodi. Po průjezdu průsmykem Almanaskárd pokračujeme podél jižních a jihovýchodních fjordů k návštěvě zajímavého dřevěného kostela ve Stafafell a rázovitého přístavního městečku Djúpivógur. V pozdních odpoledních hodinách přijedeme do místa ubytování v oblasti Egilstadiru. Ubytování, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani nás čeká jedna z nejzajímavějších vnitrozemských cest Islandu. Po zastávce u nejvýše položené farmy v Mordudalur pokračujeme vnitrozemím přes lávová pole a divoké toky kolem královny islandských hor majestátní Herdubreid k návštěvě horkého jezírka Víti v kráteru sopky Askja, kde jistě nevynecháme příjemnou koupel uprostřed divoké přírody. Kolem Herdubreid se vracíme na okružní silnici a k místu ubytování v okolí jezera Mývátn. Ubytování, večeře, nocleh.

6. den: Po snídani navštívíme nejzajímavější kouty kolem jezera Mývátn. Zastavíme se u kráterů ve Skútustadiru, navštívíme jeskyni s horkými vodami Grjótakjá, vychutnáme nezapomenutelnou scenerii z vrcholu největšího světového krátera Hverfell o průměru 1500 m a projdeme se kolem bizardních lávových útvarů Dimmurborgiru. Navštívíme též bahenní sopky a solfatary v Námáskárdu. Odjezd se zastávkou u vodopádu Godafoss do místa ubytování, večeře, nocleh v oblasti Akureyri.

7. den: Po snídani pojedeme divokou krásou vnitrozemských pustin ostrova cestou zvanou Sprengisandur se zastávkou v Borgarfjorduru a dále do Reykjavíka, krátká všeobecná okružní jízda se zastávkami u Hovdi, bílém domečku, kde padla „železná opona“, Halgrímskirkje, monumentálního kostela, největší stavby na Islandu a nejkrásnější vyhlídky na město Perlan. Zastavíme se v centru města u radnice, kde je kromě informační kanceláře i plastická mapa ostrova. Po krátkém volnu v centru města pokračujeme v podvečerních hodinách ke koupání v pověstné Modré laguně a poté máme zajištěnu společnou míst nost, kde můžeme vyčkat do odjezdu na letiště.

8. den: Odlet v časných ranních hodinách, přílet během dopoledních hodin.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000