crosssearch

Islandská mozaika - letecký poznávací zájezd

Poznávací zájezdy, Island

Keflavík - Deildartunguhver - Hraunfossar - Barnafoss - Borgarfjördur - Grábrók - Pingeyrar - Glaumbaer - Akureyri - Mývatn - Godafoss - Skútustadir - Dimmuborgir - Krafla - Víti - Reykjavík - NP Tingvellir - Strokkur - Gullfoss - Keflavík

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Keflavík - Deildartunguhver - Hraunfossar - Barnafoss - Borgarfjördur - Grábrók - Pingeyrar - Glaumbaer - Akureyri - Mývatn - Godafoss - Skútustadir - Dimmuborgir - Krafla - Víti - Reykjavík - NP Tingvellir - Strokkur - Gullfoss - Keflavík

V případě změny letových časů si CK vyhrazuje právo na změnu programu.

Minimální počet účastníků: 20

Ubytování:
Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V případě zájmu o doobsazeni nebude účtován příplatek za jednolůžkový pokoj.

Stravování:
Snídaně kontinentální.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Keflavíku. Na cestě z Keflavíku na poloostrově Reykjanes do oblasti Borgarfjörduru nebude chybět zastávka u největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu), kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající z lávového pole a divoký vodopád Barnafoss. Nocleh.
2. den: Snídaně. Kráter Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole, unikátní kostel v Pingeyrar a skanzen Glaumbaer jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě do „metropole" severního Islandu Akureyri s nejsevernější botanickou zahradou na světě, moderním kostelem a zajímavou starou částí města. Nocleh.
3. den: Snídaně. Celodenní výlet do oblasti jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Pohled na „Boží vodopád" Godafoss, procházka kolem pseudokráterů ve Skútustadir, lávový labyrint Dimmuborgir a sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná, stejně jako na vykoupání v přírodních termálních lázních. Večer přelet do Reykjavíku. Nocleh.
4. den: Snídaně. Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku" povede do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Po návratu do Reykjavíku vykoupání v termálních lázních. Nocleh.
5. den: Snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 55 EUR na osobu za 3 hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 65 EUR za instruktáž a 1,5hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6. den) do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000