crosssearch

Islandská mozaika - letecké víkendy s Janem Burianem

Poznávací zájezdy, Island (zobrazit na mapě) mapa

Program zájezdu: ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Na cestě z Keflavíku na poloostrově Reykjanes do oblasti Borgarfjörduru nebude chybět zastávka u největších horkých pramenů na Islandu ­Deildartunguhver (180litrů vařící vody za vteřinu), kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:
ráno odlet z Prahy do Keflavíku. Na cestě z Keflavíku na poloostrově Reykjanes do oblasti Borgarfjörduru nebude chybět zastávka u největších horkých pramenů na Islandu ­Deildartunguhver (180litrů vařící vody za vteřinu), kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající z lávového pole a divoký vodopád Barnafoss. Nocleh.
2.den:
snídaně. Kráter Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole, unikátní kostel v Pingeyrar, skanzen Glaumbaer a biskupství v Hólar jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě do "metropole" severního Islandu Akureyri s nejsevernější botanickou zahradou na světě, moderním kostelem a zajímavou starou částí města. Nocleh.
3.den:
snídaně. Celodenní výlet do oblasti jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Pohled na "Boží vodopád" Godafoss, procházka kolem pseudokráterů ve Skútustadir, lávový labyrint ­Dimmuborgir a sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná, stejně jako na vykoupání v přírodních termálních lázních. Večer přelet do Reykjavíku. Nocleh.
4.den:
snídaně. Výlet po trase "Zlatého islandského trojúhelníku" povede do NP Tingvellir, kde byl v r. 930založen první demokratický parlament světa, do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír ­Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Cestou zpět do Reykjavíku zastávka v kráteru Korid. Po návratu do Reykjavíku vykoupání v termálních lázních. Nocleh.
5.den:
snídaně. Prohlídka nejzajímavějších míst Reykjavíku. Odpoledne volný program s možností návštěvy termálních lázní. V případě vhodných klimatických podmínek se zájemci budou moci vydat na lodní výlet za velrybami (cena cca 55 EUR na osobu za 3hodiny plavby) a nebo okusit jízdu na islandských koních (cena cca 55 EUR za instruktáž a 1,5hodiny jízdy s místním průvodcem). V podvečer transfer na letiště v Keflavíku a odlet do Prahy. Přílet po půlnoci (6.den) do Prahy.
 

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000